HDMI kablo ile internet iletimi

288313

Hectopat
Yer
Finlandiya/Helsinki
Arkadaşlar merhaba. Odamdaki PC'den salondaki televizyona görüntü aktarmak için HDMI kablo bakıyordum. Televizyon odamdaki modeme bağlanırken bazen kopmalar oluyordu. HDMI 1.4b bir kablo alacağım ve interneti iletebiliyor sanırım. İnterneti iletmesi için bilgisayarın sürekli açık mı kalması gerek? Televizyona iletilen internet bilgisayarın internetini mi kullanacak?

Yanlış bilgi
Arkadaşlar merhaba. Odamdaki PC'den salondaki televizyona görüntü aktarmak için HDMI kablo bakıyordum. Televizyon odamdaki modeme bağlanırken bazen kopmalar oluyordu. HDMI 1.4b bir kablo alacağım ve interneti iletebiliyor sanırım. İnterneti iletmesi için bilgisayarın sürekli açık mı kalması gerek? Televizyona iletilen internet bilgisayarın internetini mi kullanacak?
İnterneti iletmez.

Sadece kabloda destek olması yetmiyor.
Hem bilgisayar hem de TV bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

Ayrıca desteklese dahi evet PC her zaman açık kalmak zorunda.
Bir tane sinyal güçlendirici ya da PowerLine adaptör al daha mantıklı.

Desklemez diyen arkadaşlar biraz araştırsınlar.
HDMI gerekli destekleri aldığında interneti iletebilir.

Ama PS4 internete bağlıyken ekstradan televizyona internet bağlamak gerekmiyordu sanırım. Bir de bu tabloda Ethernet Channel yazıyor?

1605970483842.png

Sadece kabloda destek olması yetmiyor.
Hem bilgisayar hem de TV bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

Ayrıca desteklese dahi evet PC her zaman açık kalmak zorunda.
Bir tane sinyal güçlendirici ya da PowerLine adaptör al daha mantıklı.

Desklemez diyen arkadaşlar biraz araştırsınlar.
HDMI gerekli destekleri aldığında interneti iletebilir.

Hocam açık kalması derken prize takılı olsa iletebilir mi? Yoksa anakart start almış olması mı gerek?

Son düzenleme:
Ama PS4 internete bağlıyken ekstradan televizyona internet bağlamak gerekmiyordu sanırım. Bir de bu tabloda Ethernet Channel yazıyor?

Eki Görüntüle 745596

Hocam açık kalması derken prize takılı olsa iletebilir mi? Yoksa anakart start almış olması mı gerek?

Start almış olması gerekir hatta Windows aktif olması ve gewrekli sürücülerin düzgün yüklenmiş olması gerekir.
Bu çok uç bir nokta.
Dediğim gibi sinyal güçlendirici veya PowerLine adaptör daha mantıklı.

HDMI kablosu eski ise maalesef iletemez. Ama HDMI 2.0 kablo ise sanırım hem monitör (TV) hem de bilgisayarınızın bu özelliği desteklemesi gerekmektedir. Nasıl yapıldığına gelecek olursak ben de bilmiyorum.

Geri
Yukarı