HDMI kablosu ile 144Hz alınır mı?

Ben böyle bir önerilme bilmiyorum, kaynak var mı? Daha önce araştırdığımda ve Technopat'ta konu açtığımda arada fark yok denilmişti. Ona göre mini DP to DP kablo alacağım gerçeklik payı varsa

Tepkime süresi kablonun kalitesine bağlı. DP HDMI'den daha hızlıdır diye bir şey yok.

Merhaba, benim şöyle bir sorum olacaktı. Ben MSI 3060 Ti Ventus 2X ekran kartlı bir sistem aldım. Ekran kartinda 2.0 HDMI var, acaba HDMI kablosu ile 144Hz alabilir miyim?
165 Hz bile alırsınız, satın alınan herhangi orta kalitede bir kablo zaten 2.0 destekliyor.

Tepkime süresi kablonun kalitesine bağlı. DP HDMI'den daha hızlıdır diye bir şey yok.
Ben de bu şekilde biliyorum fakat arkadaş o şekilde söyleyince ikileme düştüm mini dp to dp kablo arayışına girdim. Hali hazırda kaliteli bir HDMI kablom var zaten 8k@60Hz e kadar destekleyen. Sizce DispalyPorta geçmek gereksiz mi olur ?

165 Hz bile alırsınız, satın alınan herhangi orta kalitede bir kablo zaten 2.0 destekliyor.

Ben de bu şekilde biliyorum fakat arkadaş o şekilde söyleyince ikileme düştüm mini DP to DP kablo arayışına girdim. Halihazırda kaliteli bir HDMI kablom var zaten 8k@60Hz'e kadar destekleyen. Sizce DispalyPorta geçmek gereksiz mi olur?

Bence gereksiz olur. Bazı teknolojiler sadece dp ile çalışıyor fakat çok gerekli oldukları söylenemez.

ASUS'un resmi sitesinde HDMI versiyonunuz 1.4 olarak gözüküyor. Bilgiler doğru ise 144 Hz alabilirsiniz.

ASUS'un resmi sitesinde HDMI versiyonunuz 1.4 olarak gözüküyor. Bilgiler doğru ise 144 Hz alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, bilgisiz olduğum için buraya yazmak istedim yardım etmeye çalısan ve yardım eden herkese teşekkür ederim. Adminler konuyu kapatabilirse sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı