HDMI kablosunu anakarta bağlayınca görüntü geliyor

yasiin12

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kurduğumda HDMI kablosunu ekran kartına bağladım. Başta çalıştı sonrasında ekran dondu ve yeniden başlattığımda ekran hiç gelmedi. Sorunu çözmek için bayağı araştırdım ve tüm sorunları çözmeye çalıştım. RAM'leri ve soketlerini temizledim. Aynı şekilde ekran kartını da temizledim. Kasanın içini güzel bir temizledim. Yani ama yine çalışmadı ve HDMI kablosunu anakarta bağladığımda çalıştı ve ekran sorunsuz bir şekilde geldi. Ancak performansı çok kötü ve ekran kartına bağlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Hocam ekran kartı tam olarak takılmamış olabilir. Çünkü anakart slotundan görüntü geliyor ise ya kasa ekran kartını algılamıyor veya ekran kartının kabloları çıkmış olabilir.

Hocam ekran kartını temizlemek derken, çıkarıp temizleyip bir daha mı taktınız? Ekran kartı ve anakart modeli nedir?
Evet temizledim tozlarını aldım ve tekrar taktım. Ekran kartı ve anakart modeli hakkında eski model olduğu için birşey söylemem doğru olmaz ama kartlar uyumlu mu diye sorduysanız uyumlu olduğunu söyleyebilirim.

Hocam ekran kartı tam olarak takılmamış olabilir. Çünkü anakart slotundan görüntü geliyor ise ya kasa ekran kartını algılamıyor veya ekran kartının kabloları çıkmış olabilir.
Hocam tekrar bakarım ama ondan olduğunu zannetmiyorum çünkü başta çalıştı sonrasında ekran dondu ama denerim tekrardan takmayı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı