Çözüldü HDMI kablosunu anakarta bağlayarak görüntü nasıl elde edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RoaringLion

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Araf
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Gainward GeForce RTX 4070 Ti 12GB Ekran Kartı
• Intel Core i7 13700K İşlemci
• GSKILL 64GB(2x32) TRIDENT Z5 RGB SİYAH DDR5 5600MHz CL28 Çift Kanal Bellek
• Asus Prime Z790-A Anakart
• Samsung 990 Pro Soğutuculu 2 TB SSD x2
• Samsung HD103SI HDD
• Asus ROG Strix Helios GX601 Kasa
• MSI MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ Gold Güç Kaynağı
• Asus ROG Ryuo III 360 ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu
• Asus VP249QGR
• SS Apex 7
• SS Rival 600
• Logitech Z207
Profil Kapağı
1522506711
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda ekran kartı takılı ve sürücüsü yüklü. Sorunsuz çalışıyor ancak bir süre ekran kartını söküp ekran kartı sökükken bilgisayarı çalıştırmam gerekiyor. Bu bir iki saatlik sürede anakarttan görüntü almak istiyorum. Bunu nasıl yaparım? Anakarta HDMI kablosunu takınca monitöre görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. Acaba ekran kartı takılı diye mi anakarttan görüntü elde edemiyorum? Ekran kartını söktükten sonra HDMI kablosunu anakarta taksam görüntü gelir mi?

Çözüm
Üstteki arkadaşlar doğru demiş ama bir yeri atlamışlar.
Ekran kartı takılıyken görüntü alamadığın gibi ekran kartı yokken de görüntü alabilmek için İşlemcinizde dahili grafik olmak zorunda.
Ekran kartı takılıyken görüntü alamadığın gibi ekran kartı yokken de görüntü alabilmek için işlemcinizde dahili grafik olmak zorunda.

Evet haklısınız bunu yazacaktım fakat vardır diye umdum :)

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda ekran kartı takılı ve sürücüsü yüklü. Sorunsuz çalışıyor ancak bir süre ekran kartını söküp ekran kartı sökükken bilgisayarı çalıştırmam gerekiyor. Bu bir iki saatlik sürede anakarttan görüntü almak istiyorum. Bunu nasıl yaparım? Anakarta HDMI kablosunu takınca monitöre görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. Acaba ekran kartı takılı diye mi anakarttan görüntü elde edemiyorum? Ekran kartını söktükten sonra HDMI kablosunu anakarta taksam görüntü gelir mi?

İşlemcinizde dahili grafik birimi bulunmuyorsa ne olursa olsun görüntü alamazsınız. İşlemci modeli nedir?

Ekran kartı takılıyken görüntü alamadığın gibi ekran kartı yokken de görüntü alabilmek için İşlemcinizde dahili grafik olmak zorunda.
Aşırı kasmasının sebebi sürücüsünü kurmamış olman. iGPU açıyorsan onun da sürücüsü kuracaksın. Anakarttan gelen görüntü ekran kartında işlenmiyor, APU içinde işleniyor.

Asıl soruya gelirsek: Evet, anakartınızın BIOS'undan UMA veya iGPU Multi-Monitor ayarını devreye alırsanız hem ekran kartından hem de işlemciden görüntü alabilirsiniz.
Intel i7 13700K kullanıyorum. Recep Baltaş sürücü kurmazsam görüntü alsam da performansın düşük olacağını ifade ediyor. Grafik sürücüsü yüklemem gerekir mi? Nasıl yüklerim?

Geri
Yukarı