HDMI portu ile monitörü 165Hz kullanılabilir mi?

aiakon

Hectopat
Kendime 165 Hz monitör almak istiyorum fakat laptopumda DP portu yok, sadece HDMI portu var. Dönüştürücüler aracılığıyla ( HDMI to DP ) ya da HDMI 2.0 ile 165 Hz almam mümkün mü? (144 HZ alsam da olabilir)

Kullandığım laptop: Monster Abra A5 v13.1.1
Almak istediğim monitör: Acer XF240QS

Şu an indirim olduğu için bugün içinde sipariş vermek istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücüye gerek yok her dönüştürücü kaliteli değil yırtılmalara sebep olabiliyor. Direk HDMI ile 165Hz alabilirsiniz.

Kendime 165 Hz monitör almak istiyorum fakat laptopumda DP portu yok, sadece HDMI portu var. Dönüştürücüler aracılığıyla ( HDMI to DP ) ya da HDMI 2.0 ile 165 Hz almam mümkün mü? (144 HZ alsam da olabilir)

Şu an indirim olduğu için bugün içinde sipariş vermek istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba.

Hocam HDMI 2.0 ile 144Hz alabiliyorsunuz fakat 165Hz alınıyor mu bilmiyorum.

Monitörü ne için kullanacaksınız? Benim bildiğim kadarıyla HDMI 2.0 ile 165Hz alınmıyor.
Oyun için kullanmak istiyorum
Benim laptobumun HDMI desteğinin 2.0 olduğundan nasıl emin olabilirim ?
Ekran kartım GTX 1050M bu serinin 2.0 ı desteklediğini biliyorum ama benim bilgisayarımda 2.0 olmama şansı var mı

Son düzenleme:

hocam ne yaptın 165 hz mi aldın aldıysan eğer hangi kablo kullanıyorsun 165 hz nin hepsini alabiliyor musun?

ASUS TUF VG249Q1R monitörde 165Hz alabilmek için DP portunu kullanmam lazımdı HDMI 144Hz kadar veriyordu (RTX 2060 masaüstü sistem ve 3050 Ti laptopta denedim ikisi de 144Hz verdi)

Geri
Yukarı