HDMI to DisplayPort kablo kullanmak mantıklı mı?

uufuukyilmaz

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işim gereği evden çalışıyorum. İş bilgisayarı ve kendi kişisel masaüstü bilgilerim var. Bu düzende 2 adet monitörüm mevcut. Birini iş için kullanıyorum. İş bitince de aynı monitörden kişisel bilgisayarımı kullanmak istiyorum. Bunun için iki seçeneğim var.
  • HDMI kablosunu çıkar tak yapmak.
  • HDMI to DisplayPort kablosu kullanmak.
DisplayPort to HDMI çok gördüğüm bir çözüm değil. Link vermek yasak mıdır bilmiyorum ancak Ugreen markasının bir kablosunu buldum 1 metre altın kaplama uçlu kablosu 180 TL. Bu kabloyu almak mantıklı mıdır? Fikirlerinizi bekliyorum.

Kablo linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, işim gereği evden çalışıyorum. İş bilgisayarı ve kendi kişisel masaüstü bilgilerim var. Bu düzende 2 adet monitörüm mevcut. Birini iş için kullanıyorum. İş bitince de aynı monitörden kişisel bilgisayarımı kullanmak istiyorum. Bunun için iki seçeneğim var.
  • HDMI kablosunu çıkar tak yapmak.
  • HDMI to DisplayPort kablosu kullanmak.
DisplayPort to HDMI çok gördüğüm bir çözüm değil. Link vermek yasak mıdır bilmiyorum ancak Ugreen markasının bir kablosunu buldum 1 metre altın kaplama uçlu kablosu 180 TL. Bu kabloyu almak mantıklı mıdır? Fikirlerinizi bekliyorum.

Kablo linki
Hocam HDMI splitter işinize yaramaz mı?

Tek bilgisayara 2 monitör bağlamak istiyorum. Ancak bilgisayarda boşta kalan giriş Display Port. Monitör ise HDMI. Aradaki bağlantı için DP to HDMI yapabilir miyim diye sormak istiyordum.

Evet yapabilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken monitör 2k veya 4k ise piyasadaki bazı çevirici kablolar sadece 1080p ye kadar çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı