HDMI to DVI-I ile 144Hz alınabilir mi?

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ekran kartımda HDMI ve DisplayPort cıkısları var. BenQ 24" XL2411Z 144Hz 1ms monitörü çok uygun bir fiyata buldum, monitörde HDMI-DVI-VGA girisleri mevcut HDMI ile 144Hz alamadığını DVI-I'le kullandıgını söyledi arkadaş. HDMI to DVI kablo ile 144Hz alabilir miyim? Ya da sadece HDMI kablo ile nasıl 144Hz alabilirim? Kablo önerebilir misiniz bunun için.

Bu mönitörün HDMI girişi 1.2 olduğu için HDMI ile 144 Hz almak mümkün olmuyor.

Dual Link özellikli DVI-D kablo kullanmanız gerekli. Dönüştürücü işe yaramayacaktır.

Bu kablo da monitörün içinden çıkıyor olması lazım.
HDMI 2.0 ile 144 Hz alırsınız.
Sadece HDMI 2.0 ile değil HDMI 1.3 ve üstünde 144 Hz almak mümkün.
Amazon Global'de mevcut ama Türkiye'de bulamadım.

Bu mönitörün HDMI girişi 1.2 olduğu için HDMI ile 144 Hz almak mümkün olmuyor.

Dual Link özellikli DVI-D kablo kullanmanız gerekli. Dönüştürücü işe yaramayacaktır.

Bu kablo da monitörün içinden çıkıyor olması lazım.

Sadece HDMI 2.0 ile değil HDMI 1.3 ve üstünde 144 Hz almak mümkün.
Amazon Global'de mevcut ama Türkiye'de bulamadım.

Attığınız link DVI To DVI benim ekran kartımda maalesef DVI yok, HDMI To DVI ile bu monitörde 144HZ alınmıyo yani?

Attığınız link DVI To DVI benim ekran kartımda maalesef DVI yok, HDMI To DVI ile bu monitörde 144HZ alınmıyo yani?
Ekran kartınızın HDMI port özelliği önemli HDMI 1.3 ve üzeri ise yine attığım kablo ile HDMI to DVI-D dönüştürücü ile bir ihtimal olabilir.

Bunun dışında direkt HDMI ile 120 Hz alacaksınız.

Ekran kartınızın HDMI port özelliği önemli HDMI 1.3 ve üzeri ise yine attığım kablo ile HDMI to DVI-D dönüştürücü ile bir ihtimal olabilir.

Bunun dışında direkt HDMI ile 120 Hz alacaksınız.

HDMI 2.0b, Displayport 1.4 w/ DSC. Bu şekilde.

Eğer kaliteli bir HDMI to DVI-D dönüştürücü bulabilirseniz attığım kablo ile deneyin derim. Bulabildiğim linkteki dönüştürücü var.

Türkiye'de dual link olduğu iddia edilen şöyle bir kablo var ama yorumlarda şikayetler de var.

Geri
Yukarı