HDMI to VGA Dönüştürücü Görüntü Kalitesini Etkiler mi?

Emirhan_29107

Hectopat
Merhaba arkadaşlar HDMI'dan VGA'ya dönüştürücü kullanıyorum. Monitörüm VGA fakat ekran kartı HDMI olduğu için kullanıyorum. Asıl sorum, bu dönüştürücü görüntüde gecikme, bozulma veya görüntü kalitesini etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
işin icinde vga oldugu sürece etkilememesi mümkün değil vga et kötü görüntü bagdastırıcısıdır.. En temiz görünütüyü sırasıyla söyle alırsınız Display-Hdmi-Dvi-Vga..

Normal HDMI ile arasında fark çok evet ama sen zaten kullandığın VGA monitörü ekran kartı aldıktan sonra yine HDMI to VGA ile kullanmaya devam edersen hiç bir şey hissetmezsin. E hocam zaten kullanıyormuşsun görüyosun önündeki şeyi senin insanları bilgilendirmen lazım. Burdan cevap verenlerin yarısından çoğu teorik konuşuyor. Bende dönüştürücü kullanıyorum kaliteli bişeyde değil 17 tl ye aldığım bişey, çalışmasını bile beklemiyordum ama ne dalgalanma var ne bişey 1600x900 monitörde rahatlıkla kullanıyorum. Oyunlarda V-sync açmakta yarar var yanlız büyük ihtimal eski monitörün ve yırtılma cidden çok rahatsız ediyor.

Normal HDMI ile arasında fark çok evet ama sen zaten kullandığın VGA monitörü ekran kartı aldıktan sonra yine HDMI to VGA ile kullanmaya devam edersen hiç bir şey hissetmezsin. E hocam zaten kullanıyormuşsun görüyosun önündeki şeyi senin insanları bilgilendirmen lazım. Burdan cevap verenlerin yarısından çoğu teorik konuşuyor. Bende dönüştürücü kullanıyorum kaliteli bişeyde değil 17 tl ye aldığım bişey, çalışmasını bile beklemiyordum ama ne dalgalanma var ne bişey 1600x900 monitörde rahatlıkla kullanıyorum. Oyunlarda V-sync açmakta yarar var yanlız büyük ihtimal eski monitörün ve yırtılma cidden çok rahatsız ediyor.
hocam bende dalgalanma var ama hdmi to hdmi kablo ile tv'ye bağladığımda dalgalanma gene devam etti.
hdmi kablo değiştirdim gelince bakıcam tekrar dalgalanma olursa yine ekran kartını garantiye yollamayı düşünüyorum.

hocam bende dalgalanma var ama hdmi to hdmi kablo ile tv'ye bağladığımda dalgalanma gene devam etti.
hdmi kablo değiştirdim gelince bakıcam tekrar dalgalanma olursa yine ekran kartını garantiye yollamayı düşünüyorum.
HDMI kablom olmadığı için hiç tv de hdmi ile denemedim ama dönüştürücü ile tv nin vga girişinden gayet sorunsuz görüntü alabiliyorum ben.

Hocam merhabalar, geçen gün bir sistem topladım sürücüler kurulu, Hdmi to vga conventer kullanıyorum ara ara demeyim de tarayıcı, dosya gezgin vs vs açtığımda fare de takılmalar oluyor. Oyun içerisin de iken olmuyor🤔 sorun hdmi den vga ya dönüştürdüğüm için mi yaşıyorum. Fikriniz varmıdır.?

Yeni konular

Geri
Yukarı