HDMI to VGA dönüştürücü görüntü sorunu

baran soytaş

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir dijital ekran kartı aldım ve monitörüm ise analog olduğu için aktif dönüştürücü kullanmamı söylediler. Ama yeni ekran kartıma dönüştürücüyü taktığım zaman görüntü gelmiyor. Bende eski ekran kartımı VGA ile çalışıtırıp görüntü ayarlarını açtıktan sonra HDMI slotuna aktif dönüştürücüyü taktım ve VGA slotuna bağlı olan VGA kablosunu çıkartıp, aktif dönüştürücüye taktım ve görüntü geldi. Ama bilgisayarı aktif dönüştürücü ile açmaya çaılıştığım zaman görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim, lütfen kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartında değil. Benim de RX580 kartıma VGA dönüştürücüsü aldım S-Link'ten görüntü alamadım ama eski ekran kartımla alabiliyordum. Ekran kartı bozuk sandım deneme amaçlı HDMI kablosu alıp televizyona taktım görüntü geldi. Bu yüzden monitör aldım.

Aldığınız aktif dönüştürücü nedir. Bende kısa süre ile eski Vga monitörümü kullanmak için birkaç denemeden sonra bir dönüştürücü aldım, monitörden gelen VGA kabloyu dönüştürücüye dönüştürücüden çıkan Hdmi ucuda ekran kartına takınca direk görüntü geldi.

Büyük ihtimal aktif dönüştürücüde bir sorun var.Nereden aldınız? Bende yakın zamanda aldım çift monitör yapmak için ve gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Aldığınız yer ve ürünün kalitesi önemli.Ve tabikide yanlışlıkla Vga to Hdmı almadıysanız.

Bu arada ekran kartım RX460.

Ekran karti:rx460 dönüştürücüsü ise deniyerek aldım
Beyler bide vatana gittiğimde sorunun monitörümde olabileceğini söylediler

Dosya Ekleri

• 15322533724876633693358422549250.jpg
    15322533724876633693358422549250.jpg
    851 KB · Görüntüleme: 1.590
Ekran kartınız yeni, monitörünüzün desteklemediği bir ayar yapıyor iseniz, yeni ekran kartını bağladığınız da monitör bununla başa çıkamıyor gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
Evde Vga girişi olan bir Full Hd Tv varsa yeni ekran kartınız ve dönüştürücü ile Tv den görüntü almayı dener misiniz?

Geri
Yukarı