HDMI to VGA dönüştürücü görüntü sorunu

Ekran kartınız yeni, monitörünüzün desteklemediği bir ayar yapıyor iseniz, yeni ekran kartını bağladığınız da monitör bununla başa çıkamıyor gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
Evde Vga girişi olan bir Full Hd Tv varsa yeni ekran kartınız ve dönüştürücü ile Tv den görüntü almayı dener misiniz?
Evet dediğiniz gibi olabilir ama ben ayar yapamıyorum evde full HD TV var ama VGA girişi yok.
Evet dediğiniz gibi olabilir ama ben ayar yapamıyorum evde full HD TV var ama VGA girişi yok.
Bence de monitör ile alakalı değil ayarlar ile alakalı çünkü bir kere ayarları kurcalarken yanlışlıkla görüntü almıştım dönüştürücü takılı iken.

Yani siz yeni ekran kartınız ile o veya bu şekilde bu monitörden görüntü almayı başaramadınız mı?

2. ekran ayari derken neyi kastettiniz anlamadim ama sunu denesek, yeni ekran kartinizi kasaya takin, PC yi Hdmi kablo ile TV ye baglayip goruntu alin. Daha sonra monitorunuzun desteklediginden emin oldugunuz Hz ve cozunurluk ayari ile kayit edin. Bu islemden sonra monitore baglayarak ne oldugunu gorelim.

2. ekran ayari derken neyi kastettiniz anlamadim ama sunu denesek, yeni ekran kartinizi kasaya takin, PC yi Hdmi kablo ile TV ye baglayip goruntu alin. Daha sonra monitorunuzun desteklediginden emin oldugunuz Hz ve cozunurluk ayari ile kayit edin. Bu islemden sonra monitore baglayarak ne oldugunu gorelim.
Tamamdır.

konu hortlıycak ama dediklerinizi yaptım 1280 x 720 e çektim TV den..... Monitörü bağladığımda gelmiyor görüntü... Philips 201e Monitör Orjinal Çözünürlüğü 1600x900 halbuki 720p de açıyor olması gerekmezmi monitörümün daha önce 1600 x 900 görüntü varken monitör çözünürlük uyarı veriyordu pc tekrar başlattığımda görüntü gidiyordu başka bir monitör taktığımda görüntü geliyor
yeniden başlatınca görntü yine gidiyor hatta monitörün görüntüsü gitmesin diye 2 gün pcmi açık bıraktığım bile olmuştu :D direk hdmi bağlantısı yapınca sorun yok tv yada başka bir monitöre bağlayınca araya aparat koyunca takla atıyor sanki pc bu arada bağladığım ekran kartı Msi GTX 1080..

Son düzenleme:
Yani o ekran kartı ve monitorle ekran kartınız ağlıyordur diye tahmin ediyorum ama çözüme dair farklı bir yolda aklıma gelmiyor. Dönüştürücü ile TV ye bağlandığınızda görüntü alıyorsanız dönüştürücü de sorun vardır deme sansimiz da ortadan kalkıyor. Monitör ile görüntü almayi basardiginizda ekran kartının uygulaması ile çözünürlük ayarı ve monitör seçimi yapın, Windows üzerinden yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı