HDMI to VGA görüntü gelmeme sorunu

Baran Çelik

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar’dan GTX 1050 TI satın aldım. Monitörümde HDMI girişi olmadığı için aktif dönüştürücü satın aldım, taktım ama hala monitör görüntü vermiyor. Vatan’a gittiğimde bana monitör tuşlarından HDMI ayarı seçmemi söylediler ama ekran açılmadığı için bunu yapamadım. Bu arada ekran kartını aldıktan sonra herhangi bi driver kurulumu yapmadılar. Acaba eski ekran kartım GT 730‘un driverı yüklü olduğu için mi monitör görüntü vermiyor? Hiçbir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürücü görüntü vermeyi etkilemez. En azından boot edene kadar görüntü olur.
HDMI olmayan monitörde de HDMI ayarı olmaz.
Aldığınız çevirici aktif bir çevirici olmayabilir. Öncelikle sistemi HDMI bulunan bir monitör ya da TV'de deneyin. Görüntü geliyorsa, aktif çevirici alın.

Eski sürücü görüntü vermeyi etkilemez. En azından boot edene kadar görüntü olur.
HDMI olmayan monitörde de HDMI ayarı olmaz.
Aldığınız çevirici aktif bir çevirici olmayabilir. Öncelikle sistemi HDMI bulunan bir monitör ya da TV'de deneyin. Görüntü geliyorsa, aktif çevirici alın.
Aktif çevirici aldım zaten DARK marka olan 55 TLye

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı