HDMI ve DisplayPort renk farkı olur mu?

Bütçe
2000

MetG

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör
2X Monster Aryond A32
Merhabalar.

Web'de ve forumda biraz araştırdım ancak soruma net yanıt bulamadım. APU sistemli bir bilgisayarım var. Anakartımın üzerinde VGA ve HDMI çıkışları var. 2 adet Monster A32 monitörüm var. VGA ve HDMI çıkışlarından görüntü aldığımda doğal olarak renk farklılıkları oluyor. Bu sorunu aşmak için anakartı değiştirmeyi planlıyorum.

AM4 soketine uygun anakartlara baktığımda çift DP çıkışlı eski modeller var ya da çok yüksek fiyatlı kartlar var. Orta sınıf anakartlarda 1 display port ve 1 HDMI çıkışı olanlar var. Bunlardan birisini alırsam görüntüde ve renklerde farklılık yaşar mıyım?

Hem HDMI'da hem DP'de sizin istediğiniz çözünürlük ve yenileme hızı için bant genişliği varsa aynı renkler verilir ama zaten farklı monitörler kullanıyorsunuz, Monster'ın da monitörlerinin renklerini birbirlerine göre eşitlediğini sanmıyorum, bazı ikili satılan profesyonel kitlerde oluyor o.

Hem HDMI'da hem DP'de sizin istediğiniz çözünürlük ve yenileme hızı için bant genişliği varsa aynı renkler verilir ama zaten farklı monitörler kullanıyorsunuz, Monster'ın da monitörlerinin renklerini birbirlerine göre eşitlediğini sanmıyorum, bazı ikili satılan profesyonel kitlerde oluyor o.
Farklı monitör kullanmıyorum. İki adet aynı monitörden aynı anda aldım. Kablolar yer değiştirince solukluk diğerine geçiyor zaten. Monitörler yeni iade seçeneğim duruyor ama monitörler ile ilgili bir problem yaşadığımı düşünmüyorum.

Farklı monitör kullanmıyorum. İki adet aynı monitörden aynı anda aldım. Kablolar yer değiştirince solukluk diğerine geçiyor zaten. Monitörler yeni iade seçeneğim duruyor ama monitörler ile ilgili bir problem yaşadığımı düşünmüyorum.
Farklı monitörden kastım 2 monitör, aynı monitöre farklı kablolar ile bağlantı tabi ki aynı renk verir ama her panel farklı olduğu ve kalibrasyon gerektirdiği için bu kalibrasyon sizde yoksa zaten renkler birebir aynı tonda görünmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı