HDMI'dan DisplayPort'a görüntü nasıl aktarılır?

RamalTM1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 5800H
Amd RX 6600M
16gb 3200MHZ Ram
144Hz 17.3" 1920*1080
1.5 TB Nvme m2 ssd
Meslek
Öğrenci
Merhaba, laptopumda HDMI 2.1 çıkışı var ama almak istediğim monitor 180Hz ve HDMI 1.4 port var. Laptoptan goruntuyu DisplayPort'la nasıl aktarabilirim? Bunun bir yolu var mı?

Bu DisplayPort'dan HDMI-a dönüştürücü. Bu HDMI'dan DisplayPort'a yani tam tersi çalışır mı ki?
Fark eden ne hocam tam olarak anlayamadım bir ucunu ona öbür ucuna ona takcasın?

Her türlü iki ucuda HDMI olan bir kablo aldıgında illa kesin bir ucu monitöre giren diye bir uçmu varki aynı mantık sadece başlıkta önce o yazılmış. :D

Aynı kablo bende rahat rahatlıkla alabilirsin!

Fark eden ne hocam tam olarak anlayamadım bir ucunu ona öbür ucuna ona takcasın?

Her türlü iki ucuda HDMI olan bir kablo aldıgında illa kesin bir ucu monitöre giren diye bir uçmu varki aynı mantık sadece başlıkta önce o yazılmış. :D

Aynı kablo bende rahat rahatlıkla alabilirsin!
Dönüştürücülerin çoğu tersinir çalışmıyor. Başlıkta ne yazıyorsa o şekilde çalışıyor.

Merhaba, laptopumda HDMI 2.1 çıkışı var ama almak istediğim monitor 180Hz ve HDMI 1.4 port var. Laptoptan goruntuyu DisplayPort'la nasıl aktarabilirim? Bunun bir yolu var mı?
Laptopta 2.1 çıkışı var, monitörde de HDMI 1.4 çıkışı var. Neden DisplayPort giriyor araya anlamadım hiçbir şey?

Dönüştürücülerin çoğu tersinir çalışmıyor. Başlıkta ne yazıyorsa o şekilde çalışıyor.

Laptopta 2.1 çıkışı var, monitörde de HDMI 1.4 çıkışı var. Neden DisplayPort giriyor araya anlamadım hiçbir şey?
Denedim ben bende var bu dönüştürücü.

Kasamda VGA dönüştürücü Monitörümde HDMI girişi var.

Çünkü HDMI 1.4 180Hz desteklemiyor

Siz eğer attiginiz linkteki ilk değerlendirmeyi okursanız dediginizin yanlış oldugunu fark edeceksiniz

Son düzenleme:
HDMI to DP bi türlü bulamadım. Başlığa böyle yazsalar bile açıklamada hep tam tersi. İlginç. Bunu bulabildim ama bu 180 Hz destekliyor mu bir sormak lazım.

HDMI to DP bir türlü bulamadım. Başlığa böyle yazsalar bile açıklamada hep tam tersi. İlginç. Bunu bulabildim ama bu 180 Hz destekliyor mu bir sormak lazım.

Teşekkür ederim ama monitoru degistirdim. Birdaha teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı