HDR400 Acer Nitro VG252Q P (VG252QPBMIipx) nasıldır?

hbplus

Decapat
Yer
İstanbul/Kıbrıs/Essex
Daha fazla  
Meslek
İngilizce Öğretmeni/Görsel Sanatçı
Birakin turkceyi, internet aleminde bu monitör hakkinda 1 tane inceleme yok.
Saticilara gore bakarsak HDR400, IPS, 144Hz, G-SYNC ve 2ms, fiyati 1900 civari.

Fikirleriniz nelerdir?
Reddit'te birisi birseyler yazmis ama kafa karistirici. Burada.
Konu kaynamış.
Güncel.

Son düzenleme:
Birakin turkceyi, internet aleminde bu monitör hakkinda 1 tane inceleme yok.
Saticilara gore bakarsak HDR400, IPS, 144Hz, G-SYNC ve 2ms, fiyati 1900 civari.

Fikirleriniz nelerdir?
Reddit'te birisi birseyler yazmis ama kafa karistirici. Burada.
Konu kaynamış.
Güncel.
Dostum ben aldim 1 ay once. Asus tuf vg259q modeli ile birebir ayni paneli kullaniyorlar. Fiyatinin bi tik assada olmasi stand ayagindan kaynaklaniyor biraz pivot falan herhangi bir olayi yok. Birde ayni modelin pivot standlisi olan var oda 2200 civari. Monitore gelicek olursak bn gayet basarili buldum. Tuf vg259q nun incelemesine de bakabilirisn ayrica. 144 hz i ips panelde 400 nitte verebilen cok bir model yok zaten olanlarda pahali. Bence tam f/p modeli.

Dostum ben aldim 1 ay once. Asus tuf vg259q modeli ile birebir ayni paneli kullaniyorlar. Fiyatinin bi tik assada olmasi stand ayagindan kaynaklaniyor biraz pivot falan herhangi bir olayi yok. Birde ayni modelin pivot standlisi olan var oda 2200 civari. Monitore gelicek olursak bn gayet basarili buldum. Tuf vg259q nun incelemesine de bakabilirisn ayrica. 144 hz i ips panelde 400 nitte verebilen cok bir model yok zaten olanlarda pahali. Bence tam f/p modeli.
Hala memnun musunuz? Aoc 24g2u yerine daha kaliteli bir tercih olur diye düşünüyorum açıkçası.

Bu monitörle ilgili hala hiçbir inceleme yok, kullanıp değerlendirebilecek birileri olsa harika olurdu.
Aynı monitörün pivot ayaklı olan modelini aldım. Müsait olunca bir inceleme koyabilirim foruma. Özetle diyeceğim şu : 24 inç olsun, tepsi süreleri ,yenileme hızı yüksek olsun, görüntü kalitesi iyi olsun, kaliteli ürün olsun diyen için ideal. Bu speclere sahip 2 çeşit panel var zaten piyasada. Aoc 24gu ve benzerlerinin kullandığı panele göre daha kaliteli bir panel kullanıyor, fiyat olarak da biraz daha yüksek

Aynı monitörün pivot ayaklı olan modelini aldım. Müsait olunca bir inceleme koyabilirim foruma. Özetle diyeceğim şu: 24 inç olsun, tepsi süreleri, yenileme hızı yüksek olsun, görüntü kalitesi iyi olsun, kaliteli ürün olsun diyen için ideal. Bu Spec'lere sahip 2 çeşit panel var zaten piyasada. AOC 24gu ve benzerlerinin kullandığı panele göre daha kaliteli bir panel kullanıyor, fiyat olarak da biraz daha yüksek.

HDR performansı nasıl acaba? Grafik programları falan da kullanacağım o konuda da üzmez değil mi? Bir de Acer Nitro VG252QXbmiipx bu monitörü buldum sanırım aynı modelin 240Hz olan versiyonu, Hz dışında bir de DP girişi daha güncel versiyona sahip, sizce değer mi bu farklar için.

HDR performansı nasıl acaba? Grafik programları falan da kullanacağım o konuda da üzmez değil mi? Bir de Acer Nitro VG252QXbmiipx bu monitörü buldum sanırım aynı modelin 240Hz olan versiyonu, Hz dışında bir de DP girişi daha güncel versiyona sahip, sizce değer mi bu farklar için.
HDR olarak cok birsey beklememek lazim, hdr400 destekliyor cihaz, giris seviyesi bir hdr deneyimi sunuyor. Hdr onemliyse butceyi artirip daha profesyonel monitorlere bakmani tavsiye ederim.panel gercek 8 bit, bu yönüyle güzel tabi ama amaç grafik islemekse ne kadar tatmin eder bilemiyorum. DCI veya Adobe RGB uzayinin tamamini kapsamıyor sanırım. Yani amaç oyun, günlük kullanim,film vs ise fazlasiyla memnun eder ama diger profesyonel kullanim alanlari icin uygun olmayabilir. Öyle bir amacin varsa 240 hz yenileme hızına falan bakmadan grafik işleme için üretilmiş monitorlere bakmak gerek. Dp versiyonu oyunlar için önemli. 4k-8k gibi çok yüksek çözünürlüklere çıkmadıkça DP 1.2 yeterli olacaktır. Çok mesele değil yani 1080p monitörde dp versiyonu

HDR olarak cok bir şey beklememek lazim, HDR400 destekliyor cihaz, giris seviyesi bir HDR deneyimi sunuyor. HDR onemliyse butceyi artirip daha profesyonel monitörlere bakmani tavsiye ederim. Panel gercek 8 Bit, bu yönüyle güzel tabii ama amaç grafik islemekse ne kadar tatmin eder bilemiyorum. Dcı veya Adobe RGB uzayinin tamamini kapsamıyor sanırım. Yani amaç oyun, günlük kullanim, film vs ise fazlasiyla memnun eder ama diger profesyonel kullanim alanlari için uygun olmayabilir. Öyle bir amacin varsa 240 Hz yenileme hızına falan bakmadan grafik işleme için üretilmiş monitörlere bakmak gerek. DP versiyonu oyunlar için önemli. 4k-8k gibi çok yüksek çözünürlüklere çıkmadıkça DP 1.2 yeterli olacaktır. Çok mesele değil yani 1080P monitörde DP versiyonu.

3000 liraya kadar çıkabilirim maksimum, farklı bir öneriniz var mı? Yoksa bu modeli veya üst mesajda attığım 280 Hz olanından birini mi alayım sizce? Profesyonel tip monitörler ya çok pahalı ya da sadece iş için yapılmış tipteler o yüzden farklı bir alternatif bulamadım hem oyun oynayıp günlük kullanım için, hem de grafik programlarını öğrenip kullanacağımdan ötürü bu iki konuda da komple ihtiyacımı karşılayabilecek.

Eğer şu an veya daha sonra yükselteceğin sistem oynayacağın rekabetçi oyunlarda bu kadar yüksek fps ler verecekse 280 Hz olan daha iyi olur. Ancak güncel oyunlarda da bu kadar yüksek fps almak zor. Eğer o kadar yükseğe çıkmayacaksa 144 hz olan modelleri almak daha mantıklı olur. Acer xb253 2300 lira. Benq ex2510 2500 lira civarı.

Eğer şu an veya daha sonra yükselteceğin sistem oynayacağın rekabetçi oyunlarda bu kadar yüksek FPS'ler verecekse 280 Hz olan daha iyi olur. Ancak güncel oyunlarda da bu kadar yüksek FPS almak zor. Eğer o kadar yükseğe çıkmayacaksa 144 Hz olan modelleri almak daha mantıklı olur. Acer XB253 2300 lira. BenQ EX2510 2500 lira civarı.

3070 ekran kartı ve 5600X işlemci var AAA yapımlar hariç her oyunda 240 FPS civarını verebilir ama rekabetçi oyunları çok fazla oynamayacağım, oyun oynadığım zaman daha çok hikayeli yapımları oynarım diye tahmin ediyorum. Acer XB253'ü almaya karar vermiştim daha önce ama YouTube'da birkaç incelemesini izledim ve IPS glow denen soruna sahip olduğunu öğrendim o biraz aklımı çeldi. BenQ olan modelin de fiyatı önce yükseldi daha sonra da doğru dürüst stoğu kalmadı ve forumda açtığım bir konuda da birinin tanıdığı almış ve Dark gamma problemi yaşadığı için iade etmiş o da o monitörden uzaklaşmama sebep oldu. Acer'in bu 2 monitörüyle ilgili de düzgün bir inceleme bulamadığım için herhangi bir bu tarz soruna sahip olup olmadıklarını ve teknik incelemelerde nasıl sonuçlar verdiklerini öğrenemedim. EX2510 veya XB253 modelleri her şekilde bu 2 Acer monitörden daha mı iyidir?

Geri
Yukarı