Rehber Hearts Of İron 4 Alman İmparatorluğu kurma Ve Central Powers'ı tekrar toplama

Selamlar saygılar Technopat ailesi.
Bugün Central Powers'i tekrar toplamak ve kayzeri geri getirmek için burdayım. Uzatmadan oyunun görüntülerine geçelim.

Her zaman ki gibi focus tree yolumuzla başlıyorum,

unknown (1).png

İlk focusumuz olan Oppose Hitler Direkt olarak ülkde Alman askeri juntası ve Reich arasında bir iç savaş başlatacak. Oyunun başında 30 Birim askeriniz var bu askerlerden 14 ü sizde kalacak ayrıca 24 içi boş piyade taburu gelecek.

Focusa gitmeden askerlerinizi görseldeki gibi konuşlandırın:

unknown (2).png

Savaş çıktıktan sonra size kakacak 14 askeri cephenin güneyine içi boş 24 piyade taburunu ise cephenin kuzeyine koyun.

unknown (3).png

İç savaş çıktı. Burda yapmamız gereken tek şey bize kalan 14 birim askerle güneyden Çekoslovakya'ya kadar yarıp orda kalan 10-15 askeri pocketlamak. Bu sizin için savaşı çok kolaylaştıracak ve kolayca aşağıdan itebileceksiniz. İçi dolu askerlerimizi Güney'e koyma sebebimiz buydu.

unknown (4).png

Bu şekilde cepheyi yardıktan sonra yardığımız kısımdaki askerleri ayırıp Last stand emri verin ki üstten tekrar açmasınlar cepheyi.

unknown (5).png

Savaşı kazandıktan sonra yapmanız gereken bir kaç önemli şey var.

1- yasaklayabildiğiniz ideolojileri yasaklayın ve Hükümete Hans Oster'i atayın. Çünkü kaiseri geri getirmek için tarafsız ideolojinin yüzde 40 üzeri destekçisi olmak zorunda.

2- Asker basın. Hollanda'dan kaiseri geri istediğimizde ordumuz güçsüz ise vermeyebiliyorlar. Bu yüzden asker basın ve eğitimi yüzde 20 olduğu anda indirin. Eğer vermezler ise ve siz de savaş ilan ederseniz Kayzerin kafasına sıkıyorlar.

3- Savaş esnasında gelen 24 bölük gidecek ancak nasıl gideceğini siz seçeceksiniz. Gelen eventte eğer onları öldürürseniz faşizm yüzde 5 azalır. Eğer öldürmezseniz hapise atarsanız faşizm yüzde 5 artar. Ancak ilerde size general verme şansı var. Ben burada faşizmi azaltmak için beklemek istemediğimden öldürüyorum. Zamanınız varsa hapise atabilirsiniz.

unknown (6).png

Return of the Kaiser focusu ile kaiseri alıp Alman imparatorluğunu tamamen kurduk. Şimdi Central Powers'i toplayalım.

Önemli bir şeye değinmek istiyorum. Hollandanın Kaiseri vermesi ordu dışında yüzdesel şansa bağlı. 10 askeriniz varken verebilir, 100 askeriniz varken vermeyebilir de. Ama siz yine de ordunuzu güçlendirin ve ilişkinizi geliştirin. Şansınız artsın en azından.

unknown (7).png

The Central Powers focusu ile İlk üyemizi davet ettik. Sırada İtalya ve Avusturya Macaristan var. Rekindle İmperial Sentiment focusuna gidince Avusturya, Çekoslovakya ve Macaristan'a bufflar gelecek ve yaklaşık 200 gün içerisinde birleşecekler. İtalya'yı safımıza çekmek için ise suikast focusuna gideceğiz. Mallesef focus tree'de Osmanlı için bir odak bulunmuyor. Tarihseli kaparsanız belki Osmanlı gidebilir Türkiye şansınıza bağlı.

unknown (8).png

Mussolini süikastinden sonra önerim Danzig For Guarantees focusu ile imparatorluğu ana sınırlarına taşımanız. Yine bu yüzdesel şansa bağlı Polonya bunu reddedebilir ancak çok çok yüksek ihtimalle sorun çıkarmadan size bırakacaktır.

unknown (9).png

Mussolini'ye suikastimizi başarıyla yaptık ve ittifağımıza eski üyelerimizden birini daha ekledik. Şimdi İsterseniz sağ taraftaki Danzig For Guarantees focusuna ilerleyebilir ya da Fransa, İngiltere ve Belçika'ya savaş hedefi oluşturan break the anglo-french colonial hegemony focusuna ilerleyebilirsiniz sizin seçiminiz.

unknown (10).png

Avusturya-Macaristan'ın reformu ile son üyemizi de ittifağa aldık.

unknown (11).png

Avrupa'nın son hali böyle. Focuslardan Romanya'yı hizala adlı focusa giderek onu da ittifağa alabilir ve Avrupa'da bağlantılı bir hat kurabilirsiniz.

Şimdi Alman imparatorluğu ile kazanabileceğiniz başarımlara bakalım:

2800224.jpg
Monarchy is Back In Fashion: Mussolini süikastini başarı ile gerçekleştirdiğinizde kazanabilirsiniz.

2800220.jpg
Our Other Place in the Sun: Alman imparatorluğu ile bir karayip adasında tam kontrole sahip olmanız gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu break the anglo-french colonial hegemony focusu ile İngiltere'yi almanız ve İngilterenin kontrolünde olan bir karayip adasını almanız.

Bu rehber buraya kadardı eğer okuduysanız teşekkür ederim
İyi oyunlar, İyi sosyaller.

@Yuma Makoto

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam saygılar Technopat ailesi.
Bugün central Powers'i tekrar toplamak ve kayzeri geri getirmek için buradayım. Uzatmadan oyunun görüntülerine geçelim.

Her zaman ki gibi focus tree yolumuzla başlıyorum,

Eki Görüntüle 1506928

İlk focusumuz olan oppose Hitler direkt olarak ülkde alman askeri juntası ve reich arasında bir iç savaş başlatacak. Oyunun başında 30 birim askeriniz var bu askerlerden 14'ü sizde kalacak ayrıca 24 içi boş piyade taburu gelecek.

Focusa gitmeden askerlerinizi görseldeki gibi konuşlandırın:

Eki Görüntüle 1506942

Savaş çıktıktan sonra size kakacak 14 askeri cephenin güneyine içi boş 24 piyade taburunu ise cephenin kuzeyine koyun.

Eki Görüntüle 1506954

İç savaş çıktı. Burada yapmamız gereken tek şey bize kalan 14 birim askerle güneyden Çekoslovakya'ya kadar yarıp orada kalan 10-15 askeri pocketlamak. Bu sizin için savaşı çok kolaylaştıracak ve kolayca aşağıdan itebileceksiniz. İçi dolu askerlerimizi güney'e koyma sebebimiz buydu.

Eki Görüntüle 1506955

Bu şekilde cepheyi yardıktan sonra yardığımız kısımdaki askerleri ayırıp last stand emri verin ki üstten tekrar açmasınlar cepheyi.

Eki Görüntüle 1506956

Savaşı kazandıktan sonra yapmanız gereken birkaç önemli şey var.

1- yasaklayabildiğiniz ideolojileri yasaklayın ve hükümete hans Oster'i atayın. Çünkü kaiseri geri getirmek için tarafsız ideolojinin yüzde 40 üzeri destekçisi olmak zorunda.

2- asker basın. Hollanda'dan kaiseri geri istediğimizde ordumuz güçsüz ise vermeyebiliyorlar. Bu yüzden asker basın ve eğitimi yüzde 20 olduğu anda indirin. Eğer vermezler ise ve siz de savaş ilan ederseniz kayzerin kafasına sıkıyorlar.

3- savaş esnasında gelen 24 bölük gidecek ancak nasıl gideceğini siz seçeceksiniz. Gelen Event'te eğer onları öldürürseniz faşizm yüzde 5 azalır. Eğer öldürmezseniz hapse atarsanız faşizm yüzde 5 artar. Ancak ileride size general verme şansı var. Ben burada faşizmi azaltmak için beklemek istemediğimden öldürüyorum. Zamanınız varsa hapse atabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1506959

Return of the kaiser focusu ile kaiseri alıp alman imparatorluğunu tamamen kurduk. Şimdi central Powers'i toplayalım.

önemli bir şeye değinmek istiyorum. Hollanda'nın kaiseri vermesi ordu dışında yüzdesel şansa bağlı. 10 askeriniz varken verebilir, 100 askeriniz varken vermeyebilir de. Ama siz yine de ordunuzu güçlendirin ve ilişkinizi geliştirin. Şansınız artsın en azından.

Eki Görüntüle 1506958

the central powers focusu ile ilk üyemizi davet ettik. Sırada İtalya ve Avusturya Macaristan var. rekindle imperial sentiment focusuna gidince Avusturya, Çekoslovakya ve Macaristan'a bufflar gelecek ve yaklaşık 200 gün içerisinde birleşecekler. İtalya'yı safımıza çekmek için ise suikast focusuna gideceğiz. Mallesef focus Tree'de osmanlı için bir odak bulunmuyor. Tarihseli kaparsanız belki osmanlı gidebilir Türkiye şansınıza bağlı.

Eki Görüntüle 1506957

Mussolini süikastinden sonra önerim danzig for guarantees focusu ile imparatorluğu ana sınırlarına taşımanız. Yine bu yüzdesel şansa bağlı Polonya bunu reddedebilir ancak çok çok yüksek ihtimalle sorun çıkarmadan size bırakacaktır.

Eki Görüntüle 1506963

Mussolini'ye suikastimizi başarıyla yaptık ve ittifağımıza eski üyelerimizden birini daha ekledik. Şimdi isterseniz sağ taraftaki danzig for guarantees focusuna ilerleyebilir ya da Fransa, İngiltere ve Belçika'ya savaş hedefi oluşturan break the anglo-french colonial hegemony focusuna ilerleyebilirsiniz sizin seçiminiz.

Eki Görüntüle 1506962

Avusturya-Macaristan'ın reformu ile son üyemizi de ittifağa aldık.

Eki Görüntüle 1506961

Avrupa'nın son hali böyle. Focuslardan Romanya'yı hizala adlı focusa giderek onu da ittifağa alabilir ve Avrupa'da bağlantılı bir hat kurabilirsiniz.

Şimdi alman imparatorluğu ile kazanabileceğiniz başarımlara bakalım:

Eki Görüntüle 1506966monarchy is back ın fashion: Mussolini süikastini başarı ile gerçekleştirdiğinizde kazanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1506964our other place in the sun: Alman imparatorluğu ile bir karayip adasında tam kontrole sahip olmanız gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu break the anglo-french colonial hegemony focusu ile İngiltere'yi almanız ve İngiltere'nin kontrolünde olan bir karayip adasını almanız.

bu rehber buraya kadardı eğer okuduysanız teşekkür ederim
İyi oyunlar, iyi sosyaller.

@Yuma Makoto

Elinize emeğinize sağlık hocam eminim çok yardımı dokunacaktır herkese :)

Bence demokratik yolu en iyisi. İngiliz desteğini arkana alabilirsen eğer çok güçleniyor. Alman imparatorluğu oynarken genelde Victoria yolundan gidiyorum.

Bence demokratik yolu en iyisi. İngiliz desteğini arkana alabilirsen eğer çok güçleniyor. Alman imparatorluğu oynarken genelde Victoria yolundan gidiyorum.
Hiç demokratik yola gitmedim hocam. Gidince başa normal demokratik parti başkanı mı geliyor yoksa ayrı bir kişi mi geliyor? Ya da focus tree ile birini mi getiriyoruz?

Çok sevgili Paradox major ülkeler için büyük focuslar ve yollar yapacağına saçma sapan güncellemeler getirsin. Etiyopya'yı 30 State'e böleceklermiş.
30 state'mi? Yuh. BBA çok gereksiz bir DLC. Sadece uçak modifiyesi geliyor denebilir. Kimsenin Etiyopya ve İsviçre focuslari için heyecanlı olduğunu düşünmüyorum. Hem para göz hem tembel bir şirket. Ücretsiz pakette İtalya'nın focus tree'sini yada optimizasyonu düzeltmeleri gerekirken Etiyopya için DLC çıkartıyorlar. Denecek söz yok cidden.

30 state'mi? Yuh. Bba çok gereksiz bir DLC. Sadece uçak modifiyesi geliyor denebilir. Kimsenin Etiyopya ve İsviçre focuslari için heyecanlı olduğunu düşünmüyorum. Hem para göz hem tembel bir şirket. Ücretsiz pakette İtalya'nın focus Tree'sini ya da optimizasyonu düzeltmeleri gerekirken Etiyopya için DLC çıkartıyorlar. Denecek söz yok cidden.
Etiyopya'yı dünya üzerinde kaç insan oynadı acaba?

Etiyopya'yı dünya üzerinde kaç insan oynadı acaba?
Bin kişi belki. Ayrıca en yetenekli oyuncunun bile Etiyopya'yı kurtaracağını sanmıyorum. Etiyopya o kadar etkisiz bir ülke ki bir ara İtalya girip Etiyopya ile savaşta olduğumu unutmuştum. İsviçre yine kabul edilebilir ama onun içinde yeni DLC'ye hiç gerek yoktu. Waking'e bir güncelleme gelebilirdi. Ama para kazanacak ya yok getirmez diğer DLC'lere güncelleme. Bundan sonra da Liberya ve Siyam'a focus tree getiriyoruz diye DLC çıkartırlar beklerim:D.

Geri
Yukarı