Hearts of Iron 4 Birleşik Krallık'ın anakarasına çıkarma atanmıyor

ThePentium

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Alman ile 1941'deyim. Fransa ve Polonya'yı aldım ve toplamda 240 civarı fabrikadayım. Çıkarma için 10 Division'ı görevlendiriyorum 1'er 1'er. Ama çıkarma atmak istediğim zaman atamıyorum denizde hava üstünlüğü bende bayağı donanma da kestim ama hâlâ atmıyor. Submarinleri çıkartıyorum ama onu da kesiyorlar ve zaten koyduğumda da çıkarma atmıyor. Nasıl düzelteceğim bunu?
Not: Vanilla oynuyorum.(yani modsuz.)

İngiliz AI'sı adayı sağlam tutmuyor. Donanması İngiliz kanalında değilse oradan atmalısın. Eğer donanma kanal da ise Norveç'ten atman lazım. Oyunun başından submarine, destroyer ve naval bomber basmalısın. İllaki bir boşluk bulacaksın ve rahatlıkla çıkacaksın. İngiliz adasına bir kere çıktın mı AI'nin tutması çok zor.

Çıktım 5 ya da 6 birlikle ama tutuyorlar be hocam ama az division var. (Şansa bala atmıştım.)
Submarine ve daha yeni yeni destroyer basmaya başladım.

Hocam zaten araştırılmış geliyor. 20 veya 24 tane paraşütçü bassanız yeter.

Width i düştükçe basabildiğim sayı artıyor. 8-10 width iken 12-14. 20 width iken 5 tane basabiliyorum. Dağcıları kaldırsam yer açılır mı ki?

Çıktım 5 ya da 6 birlikle ama tutuyorlar be hocam ama az division var. (şansa bala atmıştım.)
Submarine ve daha yeni yeni destroyer basmaya başladım.

Karşında AI olduğu için tankla çıkarma atabilirsin. Ayrıca birlikler çıkarken CAS verirsen daha rahat çıkarlar.

Width düştükçe basabildiğim sayı artıyor. 8-10 width iken 12-14. 20 width iken 5 tane basabiliyorum. Dağcıları kaldırsam yer açılır mı ki?

Dağcı, marine ve paraşütçü gibi özel birimlerin belirli bir sınırı oluyor. Ondan fazla basamıyorsun.

Karşında AI olduğu için tankla çıkarma atabilirsin. Ayrıca birlikler çıkarken CAS verirsen daha rahat çıkarlar.

Dağcı, marine ve paraşütçü gibi özel birimlerin belirli bir sınırı oluyor. Ondan fazla basamıyorsun.

O zaman 15-20 tane basmamım tek yolu width düşürmek gibi gözüküyor. İngiliz anakarasına paraşütçü ile çıktıktan sonra gene limana asker göndermek için gemi lazım oluyor mu?

Daha fazla paraşütçü basmak için template'den paraşütçü sayısını azalt. Ben sadece 1 paraşüt olan template kullanıyorum ve boş liman arıyorum. Boş limana paraşüt atlayınca diğer birlikleri gönderiyorum.

O zaman 15-20 tane basmamım tek yolu width düşürmek gibi gözüküyor. İngiliz anakarasına paraşütçü ile çıktıktan sonra gene limana asker göndermek için gemi lazım oluyor mu?

Widht ne kadar düşük olursa o kadar güçsüz olur. Uçak üstünlüğünü almak kolay. Donanman ise 100 üstü ise alabilirsin denizi. Paraşütçülerin beslenmesi için de yine liman lazım. Dediğim gibi yeteri kadar donanma ve uçak basıp tanklarla çıkarma atarsan ve çıkarmayı atmadan hemen önce hepsini denize verirsen atabilirsin. Devriye atmanı önermem, konvoy eskortluğu ya da çıkarma eskortluğu ver görev olarak.

Widht ne kadar düşük olursa o kadar güçsüz olur. Uçak üstünlüğünü almak kolay. Donanman ise 100 üstü ise alabilirsin denizi. Paraşütçülerin beslenmesi için de yine liman lazım.

6 Submarine ve olmayan filo ile...
Width mecburen düşük olacak ya da topçu falan koyacağım içine çünkü template paraşütçü sayısı ne kadar az olursa o kadar fazla gönderiliyormuş. Templatedeki paraşütçü sayısı azaltıp top koyabilir miyim veya paraşütçüye neler koyabilirim?

6 Submarine ve olmayan filo ile...
Width mecburen düşük olacak ya da topçu falan koyacağım içine çünkü template paraşütçü sayısı ne kadar az olursa o kadar fazla gönderiliyormuş. Templatedeki paraşütçü sayısı azaltıp top koyabilir miyim veya paraşütçüye neler koyabilirim?
Hocam bence denemek amaçlı sadece 1 paraşütçüden oluşan bir template yapın. Ondan bir sürü basın ve İngiltere'nin her yerine atın. En azından 1 boş liman olacaktır. Limanı alınca diğer birlikleri gönderin.

Dikkat etmeniz gereken yeterli sayıda transport plane'e sahip olmak.

6 submarine ve olmayan filo ile...

Ben motorize koyuyorum farklı oluyor ama işe yarıyor. Ve Support equipment önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı