Rehber Hearts of Iron 4 DLC'ler ve işlevleri

Öncelikle merhabalar. Size Hearts of Iron 4'teki DLC'leri ve işlevlerini göstereceğim. Sadece oynayışa etki eden modları ele aldım. Doku ve müzik modlarını listeye almadım. DLC'leri çıkış sırasına göre sıraladım. Her DLC'deki en önemli özelliği italik olarak yazdım. Rehberi olabildiğince kısa tutmaya çalıştım. Eğer bu rehberde kafanıza takılan bir şey olursa bana sormaktan çekinmeyin. İyi okumalar.

1- Together for Victory​

1661600043010.png

Özel odak ağaçları: Avustralya, Kanada, Hindistan, Yeni Zelanda ve Güney Afrika
Eklenen özellikler: Özerklik sistemi, Kiralama özelliği ve Teknoloji paylaşımı

2- Death or Dishonor​

1661599536834.png

Özel odak ağaçları: Çekoslovakya, Macaristan, Romanya ve Yugoslavya
Eklenen özellikler: Kara ordusu yenilikleri ve Reichskommissariat'lar

3- Waking the Tiger​

1661600010308.png

Özel odak ağaçları: Çin ülkeleri, Japonya ve Almanya
Eklenen özellikler: Genarale özellik ekleme, Mareşallik, Hükümet değişikliği kolaylaştırması

4- Man the Guns​

1661600242674.png

Özel odak ağaçları: ABD, İngiltere, Hollanda ve Meksika
Eklenen özellikler: Donanma yenilikleri ve Sürgün hükümetleri koruma

5- La Résistance​

1661600550789.png

Özel odak ağaçları: Fransa, İspanya ve Portekiz
Eklenen özellikler: Casusluk ve Keşif birimleri

7- Battle For The Bosporus​

1661600668999.png

Özel odak ağaçları: Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan
Eklenen özellikler: Yok

8- No Step Back​

1661600647270.png

Özel odak ağaçları: Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya ve Sovyetler Birliği
Eklenen özellikler: Kara ordusu yenilikleri, Kaynak sistemi ve Demir Yolu Silahları

9- By Blood Alone​

1661601059008.png

Özel odak ağaçları: İtalya, Etiyopya ve İsviçre
Eklenen özellikler: Barış konferansı yenilikleri, Madalya ve Ambargo

Son düzenleme:
Elinize sağlık ama biraz daha detaylı anlatabilirdiniz. Sırf Bosporus DLC ile Yunanistan için Bizans. Bizim için Osmanlı imparatorluğu geri getirme gibi oyunun seyrini değiştirebilecek ve en önemlisi DLC ile oyuna Atatürk ile ve çok gelişmiş bufflar ile başlandığını belirtmek bayağı iyi olurdu.

Bosporus alınca askerlere seslendirme geliyor ya kardeşim özellik olarak nasıl yok.
Diğer DLC'lerde de aynı özellik var. Seslendirme ve müzikler oynayışı etkilemediği için yazmamıştım.
Elinize sağlık ama biraz daha detaylı anlatabilirdiniz. Sırf Bosporus DLC ile Yunanistan için Bizans. Bizim için Osmanlı imparatorluğu geri getirme gibi oyunun seyrini değiştirebilecek ve en önemlisi DLC ile oyuna Atatürk ile ve çok gelişmiş bufflar ile başlandığını belirtmek bayağı iyi olurdu.
Sadece bu DLC'de bu türden özellikler yok. Diğer DLC'lerde daha fazla ayrıntılı şeyler de var. Öyle yapsaydım çok fazla uzardı ve beni yorardı. O yüzden sadece özel odak ağacının olduğunu belirttim. Zaten özel odak ağacı olan ülkelerde yapılacak şeyler çok çeşitli olduğundan rehberi okuyan kişiler bu tür şeylerin olabileceğini anlayacaktır.
No Step Back ile yeni kaynak yolu sistemi geldi bu arada güzel bir rehber.
Söylediğin iyi oldu. Ekledim.

Sadece bu DLC'de bu türden özellikler yok. Diğer DLC'lerde daha fazla ayrıntılı şeyler de var. Öyle yapsaydım çok fazla uzardı ve beni yorardı. O yüzden sadece özel odak ağacının olduğunu belirttim. Zaten özel odak ağacı olan ülkelerde yapılacak şeyler çok çeşitli olduğundan rehberi okuyan kişiler bu tür şeylerin olabileceğini anlayacaktır.

Daha sağlıklı bilgilendirici olurdu. Malum bu oyun ve DLC'leri hakkında çok soru soruluyor.

MtG ile gelen donanma designer kısmına değinmişsiniz fakat NSB ile gelen tank designer ve BBA ile gelecek olan uçak designer kısımlarına değinmemişsiniz. BBA ile aynı zamanda her divisionun kendi komutanını generalliğe promote edebilmek gibi şeylerde geliyor. La Resistance ile gelen tek şey casusluk değil aynı zamanda köklü bir resistance değişikliğide gelmekte ayrıca buradaki keşif birimleri yanlış olmuş gelen tek şey scout plane herhangi bir birim yok.. WtT ile decisions sekmesi eklendi buna da değinmemişsiniz. DoD ile kara ordularına herhangi bir değişiklik gelmiyor bunun yerine lisans verme ve ekipman conversion mekaniği geliyor. Burada yazdıklarımın rehberinizde neden yer almadığını anlayamadım doğrusu bunlar dışında güzel rehber olmuş elinize sağlık.

MtG ile gelen donanma designer kısmına değinmişsiniz fakat NSB ile gelen tank designer ve BBA ile gelecek olan uçak designer kısımlarına değinmemişsiniz.
No Step Back'te kara ordusu yenilikleri olarak genellemiştim. By Blood Alone'a kısa tutmak amacıyla (Yazının resim boyutundan küçük olmasını istiyordum.) yazmadım. Ama yazsaydım iyi olurdu.
BBA ile aynı zamanda her divisionun kendi komutanını generalliğe promote edebilmek gibi şeylerde geliyor.
Madalya olarak belirtmiştim onu.
La Resistance ile gelen tek şey casusluk değil aynı zamanda köklü bir resistance değişikliğide gelmekte ayrıca buradaki keşif birimleri yanlış olmuş gelen tek şey scout plane herhangi bir birim yok.
Aslında tüm sistemi genellemek amacıyla casusluk demiştim.
WtT ile decisions sekmesi eklendi buna da değinmemişsiniz.
Hükümet değişikliğinin kolaylaştırılması şeklinde yazdım ama pek doğru değil gibi bu yazdığım.
DoD ile kara ordularına herhangi bir değişiklik gelmiyor bunun yerine lisans verme ve ekipman conversion mekaniği geliyor.
Normalde onları yazmıştım ama nedendir bilmiyorum ama bunları kara ordusu yenilikleri başlığı altında genellemenin daha uygun olduğunu düşündüm. Lakin bu da yanlış bir tercih.
Burada yazdıklarımın rehberinizde neden yer almadığını anlayamadım doğrusu bunlar dışında güzel rehber olmuş elinize sağlık.
Bu oyun ve DLC'leri hakkında bu kadar bilgili olman beni şaşırttı doğrusu. Çok teşekkür ederim.

Vallahi dostlar hepsini almanıza gerek yok. Adamlar Steam'a abonelik sistemi getirmiş. Aylık 20TL'yi de ödeyin tüm DLC'lere sahip olun.
Uzun süreli oyuncuysanız uzun vadede zarar getirir maalesef bu.

Geri
Yukarı