Hearts of Iron 4 nasıl öğrenilir?

Hoinchuhayn

Decapat
Merhabalar, Hearts of Iron 4'ü öğrenmeye çalışıyorum ancak bir şeyler hep eksik kalıyor. Nasıl öğreneceğime dair araştırma yapsam da hep rehber video izle, oynayarak öğren gibi yorumları görüyorum. Ancak bunlar benim açımdan işe yaramıyorum şöyle açıklayayım. Oyunu video izleyerek ve uygulayarak öğrenemiyorum çünkü verilen bilgiler hep ezber ve mantığı pek fazla yok örneğin size bir division template öneriyorlar ama neden böyle bir tasarım tercih edildiği konusunda şimdiye kadar net bir cevap alamadım. Ayrıca kendim öğrenmeye kalktığımda da 1 oyun saatler sürüyor ve tekrar yeni bir oyun açmak işkence gibi oluyor. Ayrıca yaptığım hataları tespit etmek de çok güç çünkü oyun uzun sürüyor ve ben nerede neyi yanlış yaptığımı anlamak zor bir sürü parametre var ve ben hangisini yanlış yaptığımı anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, önerilerinizi bekliyorum.

Hocam video izleyerek öğrenme bence en etken yöntem. Maxmarine kanalını izlemenizi öğrenirim hem eğlenceli vakit geçirirsiniz hem de oyunu öğrenebilirsiniz.

Ben hiçbir oyunu video izleyerek değil her şeyi kurcalayarak öğrendim. Bir tane deneme amaçlı ülke seçin (çevrimdışı) ve oradaki her şeye tıklayın öğrenin.

Temel mekaniklere hakimim yani sıfır değilim. Almanya ile sovyetleri aldığım da oluyor ancak yaptığım şeyler ezber geliyor. Yaptığın şeylerin savaş alanında somut etkisini göremiyorsun. Divisionların soft attack, hard attack gibi değerlerinin bir denklemi var da bizim mi haberimiz yok bilmiyorum. Dengeye sağlamak çok zor.

Hocam video izleyerek öğrenme bence en etken yöntem. Maxmarine kanalını izlemenizi öğrenirim hem eğlenceli vakit geçirirsiniz hem de oyunu öğrenebilirsiniz.

Hocam şunu demek istiyorum evet izleyerek öğrenirim ancak bu sadece geçici bir şey olur başkasının bilgisini kullanırım. Kendi başıma bir division template hazırlamam gerektiği zaman donup kalmak pek hoş değil.
Hocam uzun değil mi ya? Ben kafede yarım saate oyunun mantığını çözüp 2 saate tamamen hazır hale gelebilen çocuk gördüm.

Hocam 2 saate Hearts of Iron 4 öğrenen adamı orgeneral yapsınlar harcanıyor çocuk.

Hocam şunu demek istiyorum evet izleyerek öğrenirim ancak bu sadece geçici bir şey olur başkasının bilgisini kullanırım. Kendi başıma bir division template hazırlamam gerektiği zaman donup kalmak pek hoş değil.

Hocam 2 saate Hearts of Iron 4 öğrenen adamı orgeneral yapsınlar harcanıyor çocuk.
Bütün her şeyi kurcaladı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı