Hearts of Iron 4 nasıl öğrenilir?

1 oyun saatler sürüyor oyunu öğrenmenin tek yolu oturup division değerlerini bir denklemle hesaplamak herhalde.

Evet hocam multiplayerde fena tokatlıyorlar.
Belli bir süre sonra RP OLMAYAN normal bir online sunucusuna girip yeni başladığınızı söyleyin. Müttefiklerinizden yardım isteyin ne yapmanız gerektiği konusunda aşırı iyi öğrenirsiniz. Maç bitince rakibinize de sorun.

Belli bir süre sonra RP olmayan normal bir Online sunucusuna girip yeni başladığınızı söyleyin. Müttefiklerinizden yardım isteyin ne yapmanız gerektiği konusunda aşırı iyi öğrenirsiniz. Maç bitince rakibinize de sorun.

Olabilir hocam tavsiye için teşekkürler. Zaten oyunu bence gerçekten bilen kişi sayısı az gibi geliyor. Ezbere oyun oynayınca bir yerde takılıyorsun. Yeni DLC geldiğinde de fara bakan tavşan gibi oluyorsun gene videolardan ezber şeklinde döngü oluyor. Yeni gelen DLC'yi kendi kendine çözen kişi aslında oyunu gerçekten çözmüş demektir bunu yapmak da bayağı zora benziyor.

Maalesef haklısınız, bir yere kadar oyun ezber gidiyor ve ezberin bozulduğu yer çok sonra. Sıkıcı olsa da oyunu öğrenmenin en etkili yolu sürekli deneyip kaybetmek. Mesela insanların divisionun içine hangi birliği neden koyduğunu söylemediklerinden yakınmışsınız. Aslında o kişiler de nedenini bilmiyor. Oyunda "meta" denilen bir kavram var. Oyunun güncel sürümünde maaliyet bakımından kullanılması en mantıklı birlik veya dizayn ne ise o kullanılıyor. Bu metaları öğrenmenin tek yolu da video izlemek. Metalar bir anda yerleşmiyor. Çok ciddi multiplayer oyun döndüren topluluklar var. Genelde bu tip yerlerden çıkıyor. Ama bana sorarsanız keyif almak için oynanan single player oyununda böyle çetrefilli şeylere gerek yok. Çünkü oyunu öğrendikçe daha da komplike bir hal alıyor ve inanılmaz fazla detay var. 1000 küsür saati olan benim bile bilmediğim çok fazla şey var. Siz düşünün artık. Multiplayer lobilerinde major devlet seçme alt limiti 1000 saat genelde. O yüzden verebileceğimiz çok da bir tavsiye yok. Ben merak ederek, sapık gibi oynayarak öğrenmiştim. Ve bu 1000 saatimin en az 500 saati başarım kasmakla geçti. Önerir miyim bilmem, ama farklı devletlerle farklı durumlarda nasıl oynanması gerektiğini öğretiyor başarımlar. Ve sen farkında olmasan da aslında ezberden kaçarak işin temel mantığını öğrenmiş oluyorsun. Video izlemek oyunu sadece "oynayabilme" noktasına getirir. Ama kendin ne yaptığını bilerek oynamak istiyorsan merak etmeli, araştırmalı ve yeni şeyler denemelisin.

Maalesef haklısınız, bir yere kadar oyun ezber gidiyor ve ezberin bozulduğu yer çok sonra. Sıkıcı olsa da oyunu öğrenmenin en etkili yolu sürekli deneyip kaybetmek. Mesela insanların divisionun içine hangi birliği neden koyduğunu söylemediklerinden yakınmışsınız. Aslında o kişiler de nedenini bilmiyor. Oyunda "meta" denilen bir kavram var. Oyunun güncel sürümünde maaliyet bakımından kullanılması en mantıklı birlik veya dizayn ne ise o kullanılıyor. Bu metaları öğrenmenin tek yolu da video izlemek. Metalar bir anda yerleşmiyor. Çok ciddi multiplayer oyun döndüren topluluklar var. Genelde bu tip yerlerden çıkıyor. Ama bana sorarsanız keyif almak için oynanan Single Player oyununda böyle çetrefilli şeylere gerek yok. Çünkü oyunu öğrendikçe daha da komplike bir hal alıyor ve inanılmaz fazla detay var. 1000 küsur saati olan benim bile bilmediğim çok fazla şey var. Siz düşünün artık. Multiplayer lobilerinde major devlet seçme alt limiti 1000 saat genelde. O yüzden verebileceğimiz çok da bir tavsiye yok. Ben merak ederek, sapık gibi oynayarak öğrenmiştim. Ve bu 1000 saatimin en az 500 saati başarım kasmakla geçti. Önerir miyim bilmem, ama farklı devletlerle farklı durumlarda nasıl oynanması gerektiğini öğretiyor başarımlar. Ve sen farkında olmasan da aslında ezberden kaçarak işin temel mantığını öğrenmiş oluyorsun. Video izlemek oyunu sadece "oynayabilme" noktasına getirir. Ama kendin ne yaptığını bilerek oynamak istiyorsan merak etmeli, araştırmalı ve yeni şeyler denemelisin.

Çok teşekkürler hocam cevabınız için.

Singleplayerda kendinizi hile ile bufflayıp öğrenmek bir de 2 saatte oyunu çözen kişiyi tanıdığını söyleyen arkadaşların yorumları dışında hepsinin altına imzamı atarım özellikle @Pluxy01 'in yorumuna. Oynarak öğrenmeniz lazım. Üstteki arkadaşın meta olarak söylediği şeyleri videolardan görüp sürekli ezbere yapacaksınız zaten.

Geri
Yukarı