Hearts of Iron 4 Osmanlı yolu saçmalığı

Schweigger

Picopat
Ne zaman bu yoldan gitsem oyun her zaman çıkmaza giriyor. DLC'yi tasarlayan arkadaşlar o kadar saçma bir şekilde tasarlamış ki focus ağacına anlam vermekte zorlanıyorum. Hearts of Iron 4'te Osmanlı'yı kurmak için iç savaşa girmek zorundasınız. Bu iç savaştan çıktıktan sonra resmen 2. kurtuluş savaşını yaşıyorsunuz. Bir sürü ekipman ve manpower kaybederek yolunuza devam ediyorsunuz. Oyun bu ekipman ve manpower açığını bir Event'le dahi geri getirmiyor ve tamamen size bırakıyor. Zaten Türkiye olarak oyuna yaklaşık 100 bin manpower ile başlıyorsunuz, iç savaşla birlikte bu sayı 50 bine iniyor. Ve oyun bizden Yunanistan'ı ve Bulgaristan'ı bu manpowerla fethetmemizi istiyor. Hadi burada bir sorun yok. Sonuçta manpower bir şekilde halledilir. Peki bu ülkeleri özellikle Bulgaristan'ı nasıl alacağız? İç savaş + Yunan savaşı derken yıl 1940'lara dayanıyor ve Bulgaristan Axis'e giriyor. Focus ağacından size Bulgar'ı puppet yapmak için bir savaş sebebi çıkıyor fakat DLC yapımcıları bunu düşünemeyecek kadar aptal oldukları için Axis'le karşı karşıya kalıyorsunuz. Ayrıca İran, Irak ve Afganistan'ın direk puppet olması da çok saçma geliyor. Hadi Irak'ı anlarımda tarih boyu Osmanlı devleti ile savaşmış İran devleti nasıl kendi rızasıyla Osmanlı devleti'ne puppet olabiliyor anlamış değilim. Gerçekten bu oyunun DLC yapımcıları tarihten bir habersiz bir şekilde tasarlamışlar. Umarım bu sorunları düzeltirler çünkü gerçekten sıkıldım ve oyunu silmeyi düşünüyorum hatta.

1708116635180.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın hacı ya. Harbiden bayağı kötü bence de Osmanlı yolu. Dürüşevhar güzeldi. Onunda içinden geçtiler. Zaten karı çok bozuktuda neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı