Çözüldü Hearts of Iron 4 sürümü 8878 yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ToygaaR

Decapat
Hearts of Iron 4 de versiyon olarak collie 1.10.4(BE47) diye bir sürüm kullanıyorum. Arkadaşlarım BE47 yerine 8878 sürümünü kullanıyor ve Steam 1.9.3'ün üstü yok yani 1.10.4 8878'i herhangi bir beta kullanmıyorum fakat yine de benimki arkadaşlarımınkinden farklı ve onlarla oynayamıyorum. Bunu nasıl 8878 yapabilirim?

Dosya Ekleri

• hoi4nb,.jpg
    hoi4nb,.jpg
    33,3 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Paradox forumda 4 yıl önce açılmış bir konuda aynı sıkıntıyı yaşayan birisini gördüm sırasıyla yaptığı şeyler:
  • Steam/SteamApps/common/Hearts of Iron IV dosyasını kendin elle silmelisin.
  • Belgeler/Paradox Interactive/Hearts of Iron IV dosyasını silmelisin.
  • Bu dosyaları sildikten sonra oyunu tekrar indirmelisin.
Bu yöntemi uyguladığında sorununun çözülmüş olduğunu belirtmiş.
Sende bir sıkıntı var ya modlarla giriyorsun ya da oyun dosyalarında bir değişiklik var. Oyunun güncellemesi varsa güncellemeyi, mod varsa modsuz girmeyi veya dosyaları doğrulamayı deneyebilirsin. Mod aktifse veya oyun dosyalarındaki bir not defterinde bir sayıyı bile değiştirdiysen parantez içinde yazan sürüm değişiyor bu yüzden modsuz girdiğinizden emin olun fakat modlu girmek istiyorsanız oyun açılmadan önce hepinizin o modu aktif etmiş olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Herhangi bir modla oyuna girmiyorum türkçe modu vardı onu kaldırdım yine de aynı sürümle oyuna giriyorum.Oyunun bir güncellemesi yok oyun dosyalarını da doğruladım dosyalarıyla alakalı da bir problem yok.Oyunu silip tekrar yükledim yine de bu modu indirdi
Oyunun içinde (be47) olarak gözüküyor ama oyuna girmeden önceki sayfada sürüm olarak 8878 gözüküyor

Herhangi bir modla oyuna girmiyorum Türkçe modu vardı onu kaldırdım yine de aynı sürümle oyuna giriyorum. Oyunun bir güncellemesi yok oyun dosyalarını da doğruladım dosyalarıyla alakalı da bir problem yok. Oyunu silip tekrar yükledim yine de bu modu indirdi.

Betalarla alakalı bir problem değil. Mod ile girmiyorsan Türkçe dil modu bu soruna sebep olabilir. Dosya doğrulaması ile bir değişiklik olmadıysa sorun oyunun kendi dosyalarında değil demektir. Modu detaylıca silmeyi deneyebilirsin belki bir şeyi unutuyor olabilirsin. DLC'ler ile uzaktan yakından bir alakası yok. Eğer yazılımsal bir sıkıntı yoksa geriye sadece oyunun dosyalarında bir değişiklik olmuş olabileceği ihtimali kalıyor.

Modu detaylıca nasıl silebilirim arkadaşlarım da aynı türkçe modu kullanıyor onlarda bir problem yok oyunu da yaklaşık 1 saat önce silip tekrardan yükledim oyunun dosylarında da bir problem olması imkansız. @Hypno

Paradox forumda 4 yıl önce açılmış bir konuda aynı sıkıntıyı yaşayan birisini gördüm sırasıyla yaptığı şeyler:
  • Steam/SteamApps/common/Hearts of Iron IV dosyasını kendin elle silmelisin.
  • Belgeler/Paradox Interactive/Hearts of Iron IV dosyasını silmelisin.
  • Bu dosyaları sildikten sonra oyunu tekrar indirmelisin.
Bu yöntemi uyguladığında sorununun çözülmüş olduğunu belirtmiş.

Çözüm

Geri
Yukarı