Hearts of Iron 4 yanlışlıkla Almanya'yı yok etmek

AlvosivUA

Hectopat
Selamlar,
Arkadaşlar yanlışlıkla Almanya'yı yok etmiş bulunmaktayım. Bunu nasıl düzeltebilirim? (Alttaki küçük Almanya benim)
Bir de arkadaşlar yaklaşık oyunda 20 saatim var ve hep Almanya oynadım. Ne oynamamı önerirsiniz?
{0A43A3A3-072C-4C9C-B151-AFB030EB996E}.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu savede Almanya'yı kurtarman çok zor. Benim önerim yeni bir oyun başlatman ve önemli yerlerden önce save alman. Örneğin Fransa'ya girmeden save al sonra savaşını aç başarısız olduğunu görürsen saveye geri dön ve hatanı düzelt (Ironman oynamadığını varsayıyorum, Ironman modunda kafaya göre kayıt alamazsın.)

Hollanda tarafından annexlenen Almanya mı? 😳

Eğer hileler açık ise konsola annex HOL yazarsanız Hollanda'yı annexlersiniz. Aynı şekilde annex FRA yazarsanız Fransa, annex SOV yazarsanız sovyetleri annexleyebilirsiniz.
Hocam Fransa'nın anladığım kadarıyla Hollanda da garantisi vardı ve hocamda gidip Hollanda'ya saldırmış ve Fransa'da savaşa katılmış, yani Fransa ve Hollanda'ya kapitüle olan bir Almanya var. BK ve ABD'de var işin içinde hocam siz anlayın artık ve hile kullanmayın.

Hocam Fransa'nın anladığım kadarıyla Hollanda da garantisi vardı ve hocamda gidip Hollanda'ya saldırmış ve Fransa'da savaşa katılmış, yani Fransa ve Hollanda'ya kapitüle olan bir Almanya var. Bk ve ABD'de var işin içinde hocam siz anlayın artık ve hile kullanmayın.

Hocam Polonya'ya saldırdım ondan sonrasını hatırlamıyorum.

Hocam Fransa'nın anladığım kadarıyla Hollanda da garantisi vardı ve hocamda gidip Hollanda'ya saldırmış ve Fransa'da savaşa katılmış, yani Fransa ve Hollanda'ya kapitüle olan bir Almanya var. Bk ve ABD'de var işin içinde hocam siz anlayın artık ve hile kullanmayın.

ABD savaşa çok sonradan giriyor. Yani arkadaş isterse hile kullanabilir single player modda o kadar sorun değil. Ama hileye alışırsa sorun.

Hoi4 de 975 saatim var.Sana önerim ilk türkiye sonra da majorlardan italyayı denemen. İtalya oynaması en kolay her şeyi öğrenebileceğin ilk majordur ki bende ilk major olarak italya oynadım.

Oyun çok mu zor ve öğrenilmesi çok mu zaman alıyor?
İlk 50 saatte oyunu öğrenirsin eğer video izlersen. Ekstra ayrıntıları multilerde alıcağın yardımlar ve kendi oynamanla öğrenirsin zaten.Belli bir saatten sonra oyun zaten hep aynı oluyor.Kısacası öğrenmesi zor değil ama orta derece ve çok da uzun sürmez.

Selamlar,
Arkadaşlar yanlışlıkla Almanya'yı yok etmiş bulunmaktayım. Bunu nasıl düzeltebilirim? (alttaki küçük Almanya benim)
Bir de arkadaşlar yaklaşık oyunda 20 saatim var ve hep Almanya oynadım. Ne oynamamı önerirsiniz?
Eki Görüntüle 958408

İngiltere oynama öğrenmeden çok sıkılırsın oynarken. Her devlet ile oynayabilirsin ama arkadaşınla girdiğin sürece büyük savaşlarda widthe ve attritiona bakmadan sana asker çekecekleri için savaş sırasında tıkanacaksın ve iki tarafta hiçbir yeri yaramayacak. Bu yüzden WW2 saflarında yer alacaksan en az 1 arkadaşın ile major ittifak üyesi olarak oyna. Ayrıca major devletlerin her biri tecrübe ve bilgi gerektiriyor oynmadan önce eğer bilmiyorsan mutlaka rehber oku sorun olursa sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı