Hearts of Iron IV Bulgaristan savaş önerisi

Mska

Hectopat
Daha fazla  
Şu an Bulgaristan'ım ve 1940 yılındayız Yunanistan'a savaş açma düşüncesindeyim 15 adet piyade tümenim 2 adet süvari tümenim var 22 adet bombardıman uçağı ve 155 adet avcı uçağım var 93000 manpowerim var sizce Atina'ya kadar girebilir miyim?

5 adet destoyer 1 tipi gemim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Bulgaristan'ım ve 1940 yılındayız Yunanistan'a savaş açma düşüncesindeyim 15 adet piyade tümenim 2 adet süvari tümenim var 22 adet bombardıman uçağı ve 155 adet avcı uçağım var 93000 manpowerim var sizce Atina'ya kadar girebilir miyim?

5 adet destoyer 1 tipi gemim var.
Yunanistan biraz bufflu onu söyleyeyim. Bulgaristanla tek alacağını sanmıyorum, farklı nedenlerden dolayı yeni bir oyuncu olduğunu varsayıyorum, Muhtemelen dlc'n ve focus treen yok default dlcsiz focus tree ile oynuyorsun. İtalya zaten 1940 sonlarına doğru Yunanistana savaş açıyor, axise katılırsan beraber Yunanistanın hakkından gelirsiniz. Yunanistan güçsüz bir ülke değil oyunda, historical oynuyorsan muhtemelen italyanları arnavutluktan da atacaklardır zaten. Tek başına yenme ihtimalini nerdeyse 0 görüyorum, justify atacaktın herhalde. Almanyanın diplomasi ekranına girip axise katılmanı tavsiye ederim beraber dalarsınız yunana(%30 fascist supportun varsa girebiliyorsun focus treeden bulgaristanın zaten faşist supportu az değildi oyun başı sanırsam). Dediklerimi yaparsan direkt adamların ülkesine de ofansif hat çizme bence, cephe hattında askerlerini beklet. İtalya yugoslavya düştükten sonra tekrar o cepheye önem verecektir o zaman dalarsın. Benim savelerimde gerçeğin zıttına yunanistan düşmeyebiliyor hatta. Almanya gercekteki gibi destek yollamıyor itslya da bir süre sonra duruyor genelde Atina + Mora Yarımadası kalıyor geri.

Son düzenleme:
Yunanistan biraz bufflu onu söyleyeyim. Bulgaristan'la tek alacağını sanmıyorum, farklı nedenlerden dolayı yeni bir oyuncu olduğunu varsayıyorum, muhtemelen DLC'n ve focus treen yok default DLC'siz focus tree ile oynuyorsun. İtalya zaten 1940 sonlarına doğru yunanistana savaş açıyor, axise katılırsan beraber yunanistanın hakkından gelirsiniz. Yunanistan güçsüz bir ülke değil oyunda, historical oynuyorsan muhtemelen İtalyan'ları Arnavutluk'tan da atacaklardır zaten. Tek başına yenme ihtimalini neredeyse 0 görüyorum, justify atacaktın herhalde. Almanya'nın diplomasi ekranına girip axise katılmanı tavsiye ederim beraber dalarsınız yunana(%30 fascist Support'un varsa girebiliyorsun focus treeden Bulgaristan'ın zaten faşist Support'u az değildi oyun başı sanırsam). Dediklerimi yaparsan direkt adamların ülkesine de ofansif hat çizme bence, cephe hattında askerlerini beklet. İtalya yugoslavya düştükten sonra tekrar o cepheye önem verecektir o zaman dalarsın. Benim Save'lerimde gerçeğin zıttına Yunanistan düşmeyebiliyor hatta. Almanya gercekteki gibi destek yollamıyor itslya da bir süre sonra duruyor genelde atina + mora yarımadası kalıyor geri.

Yunanistan faşist partisine destek verdiği için 2 defa faşist karşıtı baskın ve faşizmi yasakla yaptım axise girmemde bir sorun teşkil eder mi?

Yunanistan biraz bufflu onu söyleyeyim. Bulgaristan'la tek alacağını sanmıyorum, farklı nedenlerden dolayı yeni bir oyuncu olduğunu varsayıyorum, muhtemelen DLC'n ve focus treen yok default DLC'siz focus tree ile oynuyorsun. İtalya zaten 1940 sonlarına doğru yunanistana savaş açıyor, axise katılırsan beraber yunanistanın hakkından gelirsiniz. Yunanistan güçsüz bir ülke değil oyunda, historical oynuyorsan muhtemelen İtalyan'ları Arnavutluk'tan da atacaklardır zaten. Tek başına yenme ihtimalini neredeyse 0 görüyorum, justify atacaktın herhalde. Almanya'nın diplomasi ekranına girip axise katılmanı tavsiye ederim beraber dalarsınız yunana(%30 fascist Support'un varsa girebiliyorsun focus treeden Bulgaristan'ın zaten faşist Support'u az değildi oyun başı sanırsam). Dediklerimi yaparsan direkt adamların ülkesine de ofansif hat çizme bence, cephe hattında askerlerini beklet. İtalya yugoslavya düştükten sonra tekrar o cepheye önem verecektir o zaman dalarsın. Benim Save'lerimde gerçeğin zıttına Yunanistan düşmeyebiliyor hatta. Almanya gercekteki gibi destek yollamıyor itslya da bir süre sonra duruyor genelde atina + mora yarımadası kalıyor geri.

Demiradam modunda olmadığım için bir deneyeyim şansımı dedim 1 2 gün gayet iyi gidiyordu ama Yunanistan bir anda 5 birliğe karşı 3 birlikle beni yok ediyor adeta anlayamadım yani.

Son düzenleme:
Yunanistan faşist partisine destek verdiği için 2 defa faşist karşıtı baskın ve faşizmi yasakla yaptım axise girmemde bir sorun teşkil eder mi?

Demiradam modunda olmadığım için bir deneyeyim şansımı dedim 1 2 gün gayet iyi gidiyordu ama Yunanistan bir anda 5 birliğe karşı 3 birlikle beni yok ediyor adeta anlayamadım yani.
Belli koşullar gerçekleşirse Savunan 1 birlik 8-9 birliğe karşı bile avantaj sağlayabilir. Bu oyunda sadece sayı önemli değil. Hava üstünlüğü var, arazi üstünlüğü var, bölüğün deneyim seviyesi var, bölüklerin template farklılıkları var, komutanların yetenek farkı var... Saymaya kalkarsak uçar gider. Fazla ordusu olan kazanmıyor kesinlikle üstüne savunmak saldırıdan çok daha kolaydır.

Dediğin seçimleri yaptıysan axise giremezsin, yasaklayınca ülkede faşizmin 0'a düşmesi lazım. Axis'e girmek için de Faşizm sınırı var adamlar ittifağına anti-faşist bir ülke almıyor haliyle.

Belli koşullar gerçekleşirse savunan 1 birlik 8-9 birliğe karşı bile avantaj sağlayabilir. Bu oyunda sadece sayı önemli değil. Hava üstünlüğü var, arazi üstünlüğü var, bölüğün deneyim seviyesi var, bölüklerin template farklılıkları var, komutanların yetenek farkı var... Saymaya kalkarsak uçar gider. Fazla ordusu olan kazanmıyor kesinlikle üstüne savunmak saldırıdan çok daha kolaydır.

Dediğin seçimleri yaptıysan axise giremezsin, yasaklayınca ülkede faşizmin 0'a düşmesi lazım. Axis'e girmek için de faşizm sınırı var adamlar ittifağına anti-faşist bir ülke almıyor haliyle.

Hocam İtalya faşizm parti desteklemesi yaptı günde 0.03 parti desteği geliyor ve hesaplamalarıma göre 28.5'e kadar çıkacak bu parti desteği. Politik çabadan militarizmi seçsem acaba faşizme geçebilir miyim ve II. Dünya savaşını mihverler kaybettiği için oyun içinde bana bir zararı dokunurmu mesela müttefiklerin savaş açması gibi.(siyasi danışmanlardan faşist olanı seçsem olabilir mi acaba?)

Hocam İtalya faşizm parti desteklemesi yaptı günde 0.03 parti desteği geliyor ve hesaplamalarıma göre 28.5'e kadar çıkacak bu parti desteği. Politik çabadan militarizmi seçsem acaba faşizme geçebilir miyim ve II. Dünya savaşını mihverler kaybettiği için oyun içinde bana bir zararı dokunurmu mesela müttefiklerin savaş açması gibi.(siyasi danışmanlardan faşist olanı seçsem olabilir mi acaba?)
Mihvere girmedikçe savaş yemezsin müttefiklerden. Dediklerini yaparsan fazladan fascism support gelcektir girebilirsin.

Hocam İtalya faşizm parti desteklemesi yaptı günde 0.03 parti desteği geliyor ve hesaplamalarıma göre 28.5'e kadar çıkacak bu parti desteği. Politik çabadan militarizmi seçsem acaba faşizme geçebilir miyim ve II. Dünya savaşını mihverler kaybettiği için oyun içinde bana bir zararı dokunurmu mesela müttefiklerin savaş açması g

Mihvere girmedikçe savaş yemezsin müttefiklerden. Dediklerini yaparsan fazladan fascism Support gelecektir girebilirsin.

Teşekkür ediyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı