Hedefinizdeki araba nedir?

Alfa Romeo 159 iyi olurdu. Bizim din öğretmeninde vardı, o zamanlar da Alfa'ya hastaydım bir de onda görünce iyice tav oldum arabaya.

Biraz sert bir adam olduğundan ve benim de biraz çekinmemden ötürü hiç soramadım "hocam bir tur attırır mısınız?" diye. İleride hurdaya dönmezse bu model bana kısmet olur inşallah.

Gerçekçi düşünüyorum, Audi A5 Sportback ya da Volvo S60 ikilisinden biri olabilir. SUV olacaksa da Volvo XC60, abartıya kaçarsam Audi Q8 ya da Volvo XC90 alabilirim.

3-4 aydır GOLF 5 bakıyorum Allah'ın izniyle temiz bir şey buldum almak istiyorum. Şu anki hedef bu. İlk arabam 20-30BIN eksiğim var çok istiyorum aracı.
Hedefimiz olan şeyler hayalimizdedir zaten, bir şey hayalimizde değilse hedefimizde de olamaz.

Ben güzel bir Tesla Model S istiyorum.

Hedef ve hayal çok başkadır.

D8hHBoiU0AMQgXU.jpg

Hedefim 2003 Subaru impreza STI (blobleye 🥰)

Hayalinizdeki araba nedir? Buradaki cevabıma dürüst olmak gerekirse bi 106 GTI ile başlar gibi ya da 1.4 t-jet motorlu linea, punto grande veya mito (önü açık motordur 200-250+ HP güç) olurdu
Normalde 1.4 ler 120 HP'dir Linea ve Punto için. MiTo'lar Punto Abarth ile aynı versiyonu kullanıyor 155 HP'dir. 120 ve 155 arasında çok ufak farklar var ve iki motor da aynı
Bunları beğenmedim diyorsam 207 1.6 THP motorlu 207 CC, 207 RC ve RC Le Mans Series, Clio 2 RS 172 veya 182 (Temiz olması kaydıyla), Clio 3 RS 197, Megane 2 RS 225 veya Megane 1 2.0 Coupe (F7R Motorlu, bu motor stok haliyle 147 HP ama atmosferik yüklemeye müsait eğer iyi yapılırsa EP3'lere kafa tutar. Atmosferik olarak F7R 260-270 HP maksimum verim alınır. 260-270 ise maksimum verim ve motorun sağlıklı çalışabileceği güçler. Turbo yapıldı mı çok fena. Hatta bir örneği var E70-E85 Yakıtta 750 HP veriyor.)
Ayrıca o 750 HP olan Megane 1 Coupe Türkiye'de yapılmıştır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı