Hediye İphone' un Faturası Veya Garanti Belgesi Yok

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tam olarak cihazın elime geçtiği zamanı hatırlayamıyorum ama zorunlu olan 2 yıllık garantisi dolmadı. Cihaz hediye olduğundan garanti belgesi veya faturası elimde değil. Cihazımda ses sorunu var. Servise gönderirsem sorun olur mu ?

Olabilir ben toplamda 3 cihazı 10'dan fazla servise verdiğim için biraz bilgiliyim. Öncelikle şunu söylememde fayda var:
1-)Telefonunun sorunu büyük değilse göndermeni kesinlikle tavsiye etmem. Giden cihaz elbet tekrar servise gidiyor.
2-)Cihazında deforme olmuşsa bunun kaydını alıyorlar. Düşürmeye bağlı hasar deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Düzeltmeden gönderilen cihazlar yüzünden çok kavgaya şahit oldum.
3-) Teleservice çok berbat bir firma. Daha geçen gün baktığımda adam servisin kapısını açmış telefon anakartı elinde tamir ediyor!
4-)Gönderdiğim cihazlar Apple marka değildi fakat servis olarak Teleservice bakıyor. (Sony Xperia Go, Nokia L. 520, Nokia Asha 300)

Eğer cihazında sorun varsa ve apple store veya apple online sitesinden alındıysa seri numarasından bakıp gerekli işlemi yaparlar garanti belgesine felan gerek yok. cihazın numarasından sorgulatıp garantisinin ne kadar kaldığını felan görüyorlar

Eğer cihazında sorun varsa ve apple store veya apple online sitesinden alındıysa seri numarasından bakıp gerekli işlemi yaparlar garanti belgesine felan gerek yok. cihazın numarasından sorgulatıp garantisinin ne kadar kaldığını felan görüyorlar
Cihazın seri numarasını dediğiniz yere sorgulattım. Apple' ın verdiği garantinin süresi geçmiş yazıyordu. Cihazımda ses sorunu var. Garantisi olmadığından dolayı değişim kesinlikle olmaz mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı