Helikopter neden siren çalar?

Aslan Mert

Centipat
Merhaba arkadaşlar!

İki saattir, yarım saate bir üstümüzden siren çalan, sadece iki kişilik gibi duran bir helikopter geçiyor. Üzerinde siren lambası göremedim, mavi beyaz desenleri de yoktu veya altında su sepeti de yoktu. Balıkesir ve İzmir son dakika haberleri diye de aratıyorum bir sonuç çıkmıyor.

Ayvalık/gömeç sahil tarafından gelip Burhaniye/Edremit'e doğru ilerledi. Belki de Edremit Kocaseyit havalimanına doğru gitmiştir. Tahminen 2 saat önce Kocaseyit havalimanından kalktı, İzmir tarafına doğru gitti sonra geri döndü ve tekrar aynı şeyi yaptı.

Etrafta yangına işaret eden bir duman da göremedim. Neler oluyor olabilir, ayrıca helikopter neden siren çala çala gider ki kimden yol istiyor :D sireni mi açık unuttular?

Bu arada siren sesi başka bir yerden gelmiyor, helikopterden geliyor. Tam üstümüzden geçtiği için biliyorum.

"Airradar" gibi uygulamaları kullanmayı bilmiyorum. Bilen birisi bakıp ne olduğunu söyleyebilir mi? Teşekkürler.

Anladığım kadarı ile bölgede kaçak göçmen botu batmış hem insan kaçakçılarının hem de galiba ölmüş insanları arıyorlarmış. Zaten hep sahil kenarında uçuyordu. Bu da helikopterin fotoğrafı;

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231229_175454.jpg
    Screenshot_20231229_175454.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı