İstanbul'da Askeri Helikopter Düştü 4 Şehit Var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimin sözcülüğünü yapacağım? Yapma be, her gün buradasın az çok tanıman lazım beni :) Olayı da siyasete çekmeye gerek yok diye düşünüyorum. Kaydırmayalım.

Siyasetle de işim yok benim. Ortada 4 can var, ağlayan çocuklar, eşler, aileler var. Kimsenin hakkını yemem bu nokta da, yedirmem de.

Helkopteri övmüyorum, helikoptere yapılan yatırımları söylüyorum ve bu yatırımlar 5-10 kuruş değil. Kullanılmasının bir sebebi var ki yakında envanterden çıkarılacak zaten. Sen burada eksik bakım varsa bunun yüzünden modele çamur atamazsın. Pire için yorgan yakıyorsun.
Birazdan bu işin fıtratında bu var filan dersin hiç şaşırmam.
Ne diyeyim, bilemedim. Öyle düşünüyorsan tamamdır.
teknik bir arıza sebebi ile düştüyse Sayın Valimiz ya da Sayın Savunma Bakanımız bunu söyleyebilecekler mi?
Hangi olayı söylediler ki?

Dediklerin mantıklı değil, hiç kabul edilebilecek gibi değil. Bu işten, havacılıktan azcık anlayan adam da bana hak verir diyorum.

FETÖ olaylarından sonra TSK büyük darbe yedi. Bu gibi sorunlar daha da duymaya devam edeceksiniz, eski sistemin düzgün bir şekilde oturtulması için daha çok zamana ihtiyacı var TSK'nın.

Son düzenleme:
Hiçbiriniz Boeing'in sıfır 737 MAX'i düştüğünde bu uçakta bir hata var demedi. Yeni eski değildir bu işin kuralı. Modernizasyonu en verimli şekilde yapıldığı taktirde uçmaya engel teşkil etmez, bir uçak her ne kadar yaşlı olursa olsun.

Kimin sözcülüğünü yapacağım? Yapma be, her gün buradasın az çok tanıman lazım beni :) Olayı da siyasete çekmeye gerek yok diye düşünüyorum. Kaydırmayalım.

Siyasetle de işim yok benim. Ortada 4 can var, ağlayan çocuklar, eşler, aileler var. Kimsenin hakkını yemem bu nokta da, yedirmem de.

Helkopteri övmüyorum, helikoptere yapılan yatırımları söylüyorum ve bu yatırımlar 5-10 kuruş değil. Kullanılmasının bir sebebi var ki yakında envanterden çıkarılacak zaten. Sen burada eksik bakım varsa bunun yüzünden modele çamur atamazsın. Pire için yorgan yakıyorsun.

Ne diyeyim, bilemedim. Öyle düşünüyorsan tamamdır.

Hangi olayı söylediler ki?

Dediklerin mantıklı değil, hiç kabul edilebilecek gibi değil. Bu işten, havacılıktan azcık anlayan adam da bana hak verir diyorum.

FETÖ olaylarından sonra TSK büyük darbe yedi. Bu gibi sorunlar daha da duymaya devam edeceksiniz, eski sistemin düzgün bir şekilde oturtulması için daha çok zamana ihtiyacı var TSK'nın.
En son vurulan (2 yıl önce) AH-1 Cobra helikoptere arıza yüzünden düştü denilmişti...

En son vurulan -2 yıl kadar oluyor- AH-1 Cobra helikoptere arıza yüzünden düştü denilmişti...
Arızalı modeli havalandıranları bulacaksın, sorgulayacaksın ve yargılayacaksın. Gelip de modele laf atmanın anlamı yok. Çıktığı yıla göre değerlendiren, geçirdiği güncellemelerden bir haber olanların zaten başvurduğu ilk adım.

Yine söylüyorum, ülkenin hiçbir yerinde olmadığı gibi askeri havacılıkta da denetim yok.

Arızalı modeli havalandıranları bulacaksın, sorgulayacaksın ve yargılayacaksın. Gelip de modele laf atmanın anlamı yok. Çıktığı yıla göre değerlendiren, geçirdiği güncellemelerden bir haber olanların zaten başvurduğu ilk adım.

Yine söylüyorum, ülkenin hiçbir yerinde olmadığı gibi askeri havacılıkta da denetim yok.
Size kalsa en yeni üretimi 1976 olan helikopteri modernize ederek bakımını yaparak sonsuza kadar kullanılır diyeceksiniz. Anlamadım gitti niye bu kadar savunmaya geçtiniz, niye bu kadar ukala bir tavır takındınız. Sahiden tavrın beni çok şaşırttı Jira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu helikopterlerin düşme nedeni eski/yeni olması değil, bakımsızlığıdır.
Siz bir uçak/helikopter bakımını kolay mı sanıyorsunuz cidden?
Ayrıca F16 1974 model bir uçak. Onda neden sorun olmuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görgü tanıklarına göre sorun helikopterde gibi manevra yapınca kuyruğu düşmüş. Videosunu izledim herhangi bir engele takılma falan göremedim. Pilot işi değil gibi mekanik bir arıza var gibi. Durduk yere arka tarafından siyah duman çıkıyor ve yere çakılıyor. Tabii işin uzmanı değilim.

Boş yere tartışıyorsunuz. Kim bu vatan için çivi çakar, Allah razı olsun. Kim kuyu kazar, kendini orda bulsun. Kötüyü iyi gibi gösterenlerin ise bin belasını versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı