Hello Kitty vs. kedicikler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam foruma bu mu aktiflik getirecek?

Evet. Dasha taran veya mike wazowski akımının konularını görmediniz, okumadınız sanırım sayfalarca muhabbet dönmüştü. Sosyalde geçirilen sürenin artması sosyal için iyidir. Eğlenmeye gelen birisi belki yandaki yeni onaylanan konulardan birisine de yardımcı olabilir. Burada kaybeden göremiyorum.

Mizah falan anladım tamam da hello Kitty'in bilmem kaç milyonluk bir foruma nasıl bir katkı sağlayabilir?

Mizah kategorisindeki bir konunun katkı sağlayacağını söylemedim zaten. Konuya ilgili üyelerin sosyalde daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayabilir.

Zaten yardıma ihtiyacı olan gelip konusunu açıyor, aktiflik gerekse yardıma ihtiyacı olanlar için gerek ki yeterince aktif insan var.

İşte katılmadığım kısım burası. Sosyal büyük bir platform ve çokça üyesi var fakat az önce anasayfaya baktım 10 tane 0 mesajlı yeni konu var. Geçen aylarda bu kadar cevapsız konu olmuyordu demek istediğim bu.

Nerede çokluk orada.

Technopat yapısı gereği elit bir platform değil zaten. Burada her yaştan insan var beğenmediğiniz 12-13 yaşındaki kişiler de var yaşça büyük ve teknik bilgiyle donanımlı insanlar da. Önemli olan sahip olunan bilgiyi paylaşmak ve sorunlara çözüm bulmak. Yaşı ufak olup insanlara çözüm veren üyeler de olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Dasha taran veya mike wazowski akımının konularını görmediniz, okumadınız sanırım sayfalarca muhabbet dönmüştü. Sosyalde geçirilen sürenin artması sosyal için iyidir. Eğlenmeye gelen birisi belki yandaki yeni onaylanan konulardan birisine de yardımcı olabilir. Burada kaybeden göremiyorum.

Mizah kategorisindeki bir konunun katkı sağlayacağını söylemedim zaten. Konuya ilgili üyelerin sosyalde daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayabilir.

İşte katılmadığım kısım burası. Sosyal büyük bir platform ve çokça üyesi var fakat az önce anasayfaya baktım 10 tane 0 mesajlı yeni konu var. Geçen aylarda bu kadar cevapsız konu olmuyordu demek istediğim bu.

Technopat yapısı gereği elit bir platform değil zaten. Burada her yaştan insan var beğenmediğiniz 12-13 yaşındaki kişiler de var yaşça büyük ve teknik bilgiyle donanımlı insanlar da. Önemli olan sahip olunan bilgiyi paylaşmak ve sorunlara çözüm bulmak. Yaşı ufak olup insanlara çözüm veren üyeler de olabilir.
Güzel yazı, beğendim 🫡

Herkesi kucaklayalım iyilik meleği olalım kafasında olmak zararlıdır. Bayağı forumu çöplüğe döndürüyorlar ayrıca kendin diyorsun cevaplanmamış bir sürü konu var çünkü uzman kimse kalmadı. Hep konu çöplüğü yaratan kişiler var şu sıralar. Yardım konuları bunun gibi konuların altında kaybolup gidiyor.

Bir mesaj için mi daha uzun süre geçirecek hocam 😃

Hayır oluyordu, üstelik bu konuya bakıp çıkan kullanıcılardan 1/10'u çıkıp yardım etmeye çalışır zaten. Çünkü bu konu keşfete vs. düşmeyecek. Anasayfada çıkarsa da yardım etmeyen adam herşekilde yardım etmez.

Mizah konusunda aktiflik olunca da hiçbir hayır gelmiyor yardım bekleyenlere yani.

Kaybeden yine yardım isteyen oluyor ve de, anasayfadan düşüyor konusu.

Herkesi kucaklayalım iyilik meleği olalım kafasında olmak zararlıdır.

Peki farklı bir şekilde ilerleyelim ve Technopat'ın kapısını sadece belli kişilere açalım. Diyelim ki, sosyale üye alımları belli dönemlerde yapılıyor ve üye olmak isteyenler temel bir bilgi testine tabii tutuluyor olsunlar. Forumda konu açmak için bir gereklilik yok fakat sadece belli kurallara uyan destek konuları açılıyor olsun. Konulara yazabilmek adına bu testten geçmiş olmak ve belli bir dönemde başvuru yapmak lazım.

Şimdi sizi tanımadan soruyorum. Sosyalde konulara cevap yazabilen bir üye olmak adına belli bir dönemde başvuru yapmanız ve böyle bir teste girme zorunluluğunuz olsaydı Technopat hesabınız olur muydu? Şimdiki gidişat içinde sosyal sizi de kucaklamış olmuyor mu? Kapısından zahmetsizce adım attığınız bu mecradan hiç güzel şeyler öğrenmediniz mi?

Görüşüme göre gelen "niteliksiz" kişiler zaten sosyaldeki çeşitli kurallar ve aldıkları tepkiler doğrultusunda ya bilgileniyorlar ya da eleniyorlar. Gidişat bu şekilde hele Recep bey ile gidilen yol ayrılığından sonra bazı üyelerinde forumu bıraktığını varsayarsak aktiflik sosyal için bu dönemde oldukça önemli.

Neyse arkadaşın konuyu daha fazla kirletmek istemiyorum. Devam etmek isterseniz profilden falan etiketleyin o şekilde devam ederiz, iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Ayrıca madem benden hoşlanmıyorsun, göz ardı et? İkimizde mutlu olalım değil mi :)

Sadece o göz ardı edince anasayfadaki trafik çözülecek mi? Üstte yazdığım gibi açtığın konu birkaç konunun birden anasayfadan düşmesini sağlıyor, insanlar yardım alamıyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
@388526 Bence konuyu blog olarak açmalıydın.
Neyse, 6-3 falan öne geçtik sanırsam. GG.

1701615977022.png

Son düzenleme:
Yok dediğinizi iddia eden de olmadı, benim sorum ne zaman yazmışım? Delili vs. var mı?
Ooo, kendi yazdigini kabul etmiyor :D.

Sigma rule 1: Asla dediklerinden kacinma

Sovme konusunda ileri gitmisim zaten, ozur dilerim tekrardan.

Kabul.

Arkamızdan konuşup arkamızdan söven sensin dostum. İnsanlara Steam profilimizi gösterip "şunlardan uzak durun sorunlular" diyip her şeyimize söven sensin.
Kaancigim, sen konusma n'olur.

Ayrica ben ne zaman arkanizdan konusup yuzunuze gelince gulmusum? :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı