Hem banka hem kredi kartı özellikli kart nasıl kullanılır?

En sevmediğim şey bu işte.

Hocam biraz üstteki arkadaşın dediği gibi eğer temassız ödüyorsanız otomatik kredi kartından çekiyor (bundan ben tam emin değilim çok dikkat etmedim sanki temassızda da soruyorlar gibi hatırlıyorum ama yanlış biliyor olabilirim) ama kartı posa takıp çekiyorsa mutlaka kredi mi kart mı seçeneği karşısına çıkıyor kasiyerin, size sorar zaten ama siz garanti olsun diye söyleyebilirsiniz bunda sevilmeyecek ne var, ayıp değil bir şey değil.

Hocam banka hesabınızdaki parayı banka kartınızla harcayabilirsiniz.
Kredi kartınızın da bir limiti vardır aylık harcamanızı yaparsınız sonrasında borcunuz yine banka hesabınıza bağlı hesaptan çekilir.
Kredi kartını eğer banka hesabınızda para yoksa acil durumlarda kullanabilirsiniz ya da heo kredi kartı kullanırsınız ay sonu borcunuzu ödersiniz.
Size kalmış bir durum.
Hocam net bir şekilde durumu anlatayım. Ben banka kartı kullanıcısıyım. Olmayan bir parayı harcamayı istemiyorum. Ama olur ya bazen taksitli bişey almak istersem diye devreye sokabilmeyi de istiyorum.

Hocam net bir şekilde durumu anlatayım. Ben banka kartı kullanıcısıyım. Olmayan bir parayı harcamayı istemiyorum. Ama olur ya bazen taksitli bişey almak istersem diye devreye sokabilmeyi de istiyorum.

O zaman kredi kartınızı kapatın bankayla irtibata geçin.

işin tersi kapatalım dediğimde kapatmıyorlar. Bunlar bataklı gibi elini verdiğin zaman kolunu yutuyorlar.

Ziraat Bankası'nın hem banka hem kredi kartı özellikli kartını eşim kullanıyor ona sordum bankanın cep uygulamasında kredi kartını kullanıma açma ve kapama seçeneği var.

Siz hangi bankadan aldınız? Uygulamasını kurup oradan bakın belki vardır kredi kartı kullanımını engelleme özelliği.

Ziraat Bankası'nın hem banka hem kredi kartı özellikli kartını eşim kullanıyor ona sordum bankanın cep uygulamasında kredi kartını kullanıma açma ve kapama seçeneği var.

Siz hangi bankadan aldınız? Uygulamasını kurup oradan bakın belki vardır kredi kartı kullanımını engelleme özelliği.
Halk bankası kullanıyorum. Dediğiniz şekilde uygulamaya bir göz atayım sonucu buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı