Hem HDD de hem SSD de Windows

ANGRY1GHOST

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle belirteyim bu konuyu birkaç yerde araştırdım burada da var ama pek aklıma yatmayan yerler oldu o yüzden açtım konuyu.
Benim masaüstü de HDD takılı Win 8.1 kurulu oyunlar dosyalar falan dolu hep çok ucuza SSD buldum ve PC'ye takacağım sorun burada başlıyor Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum tam performans için ama format atarsam yüzlerce GB'lık verim kaybolacak oyunlar dosyalar vs oyunlar ve dosyaları kaybetmeden Windows'u SSD'ye kurup iki birimi de PC de kullanmanin bir yolu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet basit. İlk olarak SSD Boot edileceği için ona kurduğun Win açılacak. Böylece HDD de bulunan verilerini de kaybetmemiş olursun. SSD de şans eseri bir sorun olurda HDD'yi başa alır yine çalıştırırsın bilgisayarını. Fakat şunu belirteyim SSD'ye yeni Win kuracağın için özelleştirmelerin vs geçmeyecek sıfır PC gibi olacak bütün verilerine HDD üzerinden ulaşabileceksin.

Peki ne kadar sağlıklı olur? Bu biraz baktım klonlama gibi yöntemlere pek sıcak bakmıyorlar. Sağlıklı olmaz diyorlar.
Bilgisayar ne olduğunu bile anlamıyor.
Sanki yeniden başlatılmış gibi çalışmaya devam ediyor.
Onlarca kez HDD->SSD ve SSD->SSD klonlama yaptım. Hiç birinde sorun yaşamadım.
Çoğu SSD üreticisinin anlaştığı veya kendi sağladığı düzgün çalışan klonlama yazılımları var.

Geri
Yukarı