Hem yumuşak hem sert hâli olan maddeler

Nursami

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar.
Kavram Öğretimi ödevim için destek istiyorum.
Aynı maddenin hem yumuşak hem sert hali olabilen maddeler bildiklerinizi yazar mısınız? Ve bunları sert ise yumuşak hale yumuşak ise sert hale nasıl getirebilirim?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi akşamlar.
Kavram Öğretimi ödevim için destek istiyorum.
Aynı maddenin hem yumuşak hem sert hali olabilen maddeler bildiklerinizi yazar mısınız? Ve bunları sert ise yumuşak hale yumuşak ise sert hale nasıl getirebilirim?
Oobleck diye bir madde var, Newton olmayan bir sıvı. Üstünde zıplarsanız mesela sizi içine çekmez ancak üstünde durursanız başlıyor sıvılaşmaya. Değişik bir sıvı.

İyi akşamlar.
Kavram öğretimi ödevim için destek istiyorum.

Sanırım grafen diye bir madde vardı. Esnek ama darbe aldığında kurşunu durdurabilecek kadar sert bir madde oluyordu.(tam hatırlamıyorum yanlışda olabilir)

Dediğinizi tam anlayamadım ancak karbonun allotroplarına bakabilirsiniz. Örneğin karbonun allotroplarından elmas dünyanın en sert doğal maddesi ama yine karbonun allotroplarından grafit yumuşak bir maddedir.

Beyler ben kimyager değilim daha basit düşünün kavram öğretimi için örnek istiyorum örneğin yumuşak top sert top gibi böyle basit örnekler kolay temin edip okula götürebileceğim şeyler olsun.

Geri
Yukarı