Hemşireyim İş Bulamıyorum

Bende iki lisans programı bitirdim biri açık öğretim gerçi, bende iş bulamıyorum en son Vatan Bilgisayar ile iş görüşmesine gittim biz deneyimli eleman istiyoruz diyor herkes tutturmuş bir deneyim türküsü kimse iş vermez ise biz nereden kazanacağız deneyimi download mı edeceğiz. Askerliği yaptım 28 yaşına geldim iş yok. Ocak ayında İşkur TYP ile bir kamu kurumuna temizlik elemanı olarak girmiştim 6 aylık çalışma süresi dolunca haziranda işten çıkartıldım. Hazirandan beri işsizim lafa gelince gençler iş beğenmiyor derler.
Paşam iş beğenmeme hakkın var. Onun deneyim isteme hakkı varsa senin de beğenmeme hakkın var. Demek ki koşullar herkes için işliyor. Sen para eden talep gören bir beceri uzmanlık kazandıktan sonra bırak onlar deneyim aramaya devam etsin. Temizlik işinde bile geçerli. En iyisi ol. Duruşunu bozma. Sağlık yerinde olduğu sürece iş bulunur. İşten çıkarılınca hayat bitmiyor. Dünya dönmeyi bırakmıyor. Deneyim arayan adam da göğe yükselmiyor.

Şu anda Covid'den dolayı hayatını kaybeden çok insan var. Hastaneler direkt olarak alım yaparlar. Devletin iş alımlarını da kaçırmayın.

Şu anda Covid'den dolayı hayatını kaybeden çok insan var. Hastaneler direkt olarak alım yaparlar. Devletin iş alımlarını da kaçırmayın.

Hiçbir şey göründüğü gibi değil maalesef. 2020 KPSS sınavına girdim hala 2018 sınavıyla atama yaptılar. A101 BİM şok eczane özel hastane sağlık ocaklarını tek tek gezdim. Torpil varsa günün de giriyorsun. A101 de bile torpil işliyorsa ben daha bir şey demiyorum. Sağlıkçılara izin, istifalar da yasak dolasıyla pozisyon açılmıyor.

Başlık biraz hortlamış ama ne yazık ki bu artık Türkiye'nin bir gerçeği. Devlet kurumlarına hiç değinmeye gerek yok zira bir devlet kurumunda çalışan kime baksan akraba artık. Özelde bile girerken torpil/tanıdık gerekiyor. Sadece sizin sektörünüzde değil, neredeyse bütün sektörler böyle şu anda.

Umarım konunun sahibi çoktan işini bulmuş çalışıyordur.
O olay şöyle: Memurluk genetik bir şey olduğu için, memur olan insanların akrabalarının memurluk genini taşıma ihtimali daha yüksek oluyor. O yüzden onlara öncelik tanınıyor(!).

O olay şöyle: Memurluk genetik bir şey olduğu için, memur olan insanların akrabalarının memurluk genini taşıma ihtimali daha yüksek oluyor. O yüzden onlara öncelik tanınıyor(!).

Zaten memur çocuğunun memur olmaktan başka yolu yok. Başka bir yerden gelir gelmiyorsa ne dükkan açabilir ne de ticari zekasını geliştirebilir. Direk memur kafası.

Geri
Yukarı