Hepsi Burada'dan Ekran Kartı Alınır mı ?

Son Anka

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Sorum oldukça basit aslında hepsi burada ekran kartı almak için yeterince güvenli midir ? Bir çok alışveriş yaptım ancak aldığım ürünler hep kulaklık vs gibi şeylerdi. Ekran kartının biraz daha hassas bir şey olduğunu düşünüyorum. Özellikle Coil Whine sorunları vs sebepli..Ekran Kartının Satıldığı Hepsi Burada Linki bakmak isteyenler için.

Almak istediğim bir kart var fikir almak adına bir konu açtım bir kaç gün önce ''Gigabyte GTX 970 Extreme Gaming Nasıldır ?'' adıyla ancak kart ile ilgili çok geri dönüş alamasam da almakta kararla gibiyim. Kartın benchmark testleri olsun, su koruması, toz koruması, fan ledleri vs gibi bir çok şey beni etkiledi. Tek sıkıntım kartı deneme şansım yok alırsam eğer. Çünkü elimde halihazırda bir kasa bulunmamakta. Şu anda dizüstü bir pc kullanıyorum. Bir kaç ay sonra sistemi direk düzmek istiyordum hatta başım ağrımasın, beni yormasın diye İnventus' tan almayı ve toplatmayı da düşünmüyor değildim. Ama gel gelelim bu kart normalde 1600 TL gibi bir fiyattan satıldığından Ekran Kartının İnventus' ta ki linki bu indirimi görmezden gelmekte yanlış olur diye düşünüyorum. Böyle olursa kartı şimdi alıp diğer bileşenleri toplu halde İnventus' tan alıp ekran kartını kendim takacağım yada her bileşeni yavaş yavaş alacağım.

Bu yüzden kafama takıldı ve sormak istedim sizce bu indirimi değerlendirip kartı hepsi burada' dan almalı mıyım ? Bu konuda güvenilir midir ? Yoksa ekran kartına 200-300 TL fazla verecek olsam da deneme şansım var olan şekilde daha sonra İnventus' tan mı almalıyım ? Elimin altında bir sistem olacağından iade yada değişim durumum olabilir ama şu anda alırsam öyle bir şansım olmayacak gibi görünüyor. Kart hakkında görüş almış olsam düşünmeden alacağım ancak onun hakkında çok bir fikri olanda yok :D Böyle performansa sahip bir ekran kartını Msi ve Asus modellerden daha bile ucuza alma fırsatını da kaçırmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Giga G1 Extreme serisi (Lightning dışında) 900 serisinin en iyi seridir. Daha sonra bunu G1 Gaming serisi izlemektedir.

Gigabyte'ın 4 adet 970 modeli mevcut. Bunların GPU kalite seviyeleri sırasıyla Extreme > Gaming > WindForce 3 > ITX şeklinde gidiyor. Yani Extreme ve Gaming modellerinde kolay kolay Coil Whine yaşamazsın.

Son olarak soruna cevap: Hepsiburada güvenilirdir, bir sıkıntı çıkartmazlar.

Giga G1 Extreme serisi (Lightning dışında) 900 serisinin en iyi seridir. Daha sonra bunu G1 Gaming serisi izlemektedir.

Gigabyte'ın 4 adet 970 modeli mevcut. Bunların GPU kalite seviyeleri sırasıyla Extreme > Gaming > WindForce 3 > ITX şeklinde gidiyor. Yani Extreme ve Gaming modellerinde kolay kolay Coil Whine yaşamazsın.

Son olarak soruna cevap: Hepsiburada güvenilirdir, bir sıkıntı çıkartmazlar.

Cevap için teşekkürler öncelikle. Sadece doğru şekilde okumuş olman bile güzel :D Bir çok kişi konu ile alakasız sinir bozan cevaplar vermekten memnun oluyorlar :D Birazdan gelebilir gene Amd ekran kartı önerecek arkadaşlar -_-

Sıralama yapmışsın her ne kadar sıralamayı bilmesem de testlere vs baktığımda bu kartın ciddi anlamda üstün bir kart olduğunu gördüm diğer Gtx970' lere göre model olarak beğenimi kazandı :D Su koruması, toz koruması, ledleri ve özellikle bir Gtx970 olarak verdiği muazzam performansı ile :D Kafamı karıştıran şeyler deneme şansım olmayacak olması yani alıp bir köşeye koyacağım kartı ve birde uzun ömürlülük olarak ne kadar gider tam emin olamıyorum yada performans düşüşü yaşar mıyım zamanla diğer kartlara nazaran. Sistem için parasal olarak hazır değilim haliyle sistemi alana kadar yani 2 hatta belki 3 ay kalacak bu kart ama fiyat cidden uygun. Msi yada Asus alır gibi alacağım bu fiyata :D

Onu sormuyorum. Kartları araştırdım zaten forumda bir sürü konu var. Konuyu okuyup ona göre cevaplarsanız müteşekkir olurum. Bilginiz yoksa konu hakkında da sağlık olsun. İyi günler.

1400 liraya düşmüş diye almak istiyorsun ama amazon'da indirimsiz fiyatı 1000 lira.

Amazonda diye link verdiğin kart Evga Gtx970 Sc Gaming benim sorduğum kart değil :) Ayrıca amazonda 75 euro sınırı vardır. Bu miktari aşan şeyler ülkeye girerken sorunlar yaşatabiliyor kargoda özellikle. Gigabyte Gtx970 Extreme Gaming' de 1000 TL olarak görünüyor evet ama vergilerle dahil olsa bile sorunlar olabiliyor. Eğer bu kadar ucuz ve kolay olsa herkes sistemlerini oradan toplar Türkiye' de :D Ayrıca vergiler dahil kesin o fiyat olduğunu nereden biliyorsun ? Ürün ülkeye girdikten sonra bile vergi koyabiliyorlar kargoyu almak istediğinde :D

Son düzenleme:
Amazonda diye link verdiğin kart Evga Gtx970 Sc Gaming benim sorduğum kart değil :) Ayrıca amazonda 75 euro sınırı vardır. Bu miktari aşan şeyler ülkeye girerken sorunlar yaşatabiliyor kargoda özellikle. Gigabyte Gtx970 Extreme Gaming' de 1000 TL olarak görünüyor evet ama vergilerle dahil olsa bile sorunlar olabiliyor. Eğer bu kadar ucuz ve kolay olsa herkes sistemlerini oradan toplar Türkiye' de :D Ayrıca vergiler dahil kesin o fiyat olduğunu nereden biliyorsun ? Ürün ülkeye girdikten sonra bile vergi koyabiliyorlar kargoyu almak istediğinde :D

Yardımcı olmaya çalışıyorum. Eğer Gaming model falan da istersen Türkiye'de olmayan modeller bile mevcut. Diğer sorunuda resimde anlattım zaten. İstersen kazık yiyebilirsin kendi paran.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 426
Cevap için teşekkürler öncelikle. Sadece doğru şekilde okumuş olman bile güzel :D Bir çok kişi konu ile alakasız sinir bozan cevaplar vermekten memnun oluyorlar :D Birazdan gelebilir gene Amd ekran kartı önerecek arkadaşlar -_-

Sıralama yapmışsın her ne kadar sıralamayı bilmesem de testlere vs baktığımda bu kartın ciddi anlamda üstün bir kart olduğunu gördüm diğer Gtx970' lere göre model olarak beğenimi kazandı :D Su koruması, toz koruması, ledleri ve özellikle bir Gtx970 olarak verdiği muazzam performansı ile :D Kafamı karıştıran şeyler deneme şansım olmayacak olması yani alıp bir köşeye koyacağım kartı ve birde uzun ömürlülük olarak ne kadar gider tam emin olamıyorum yada performans düşüşü yaşar mıyım zamanla diğer kartlara nazaran. Sistem için parasal olarak hazır değilim haliyle sistemi alana kadar yani 2 hatta belki 3 ay kalacak bu kart ama fiyat cidden uygun. Msi yada Asus alır gibi alacağım bu fiyata :D
Amd önerecek arkadaşlar birisi geldi bile konuna. Vatan Bilgisayar'da 1450 TL den satılan R9 390x'in testlerine de bakar mısın? Hangi kart daha iyi görmüş olursun. Fiyat performans açısından. Hepsi Burada güvenilir bir firmadır ama daha güvenilir ve müşteri memnuniyeti yüksek olan firmalarda var.

Amazonda 75 euro sınırı diye bir şey yok. 75 Euro miktarı aşan şeylerde ülkeye girerken sıkıntı çıkarmıyor. Bir çok arkadaşımız sistemini Amazon'dan topluyor zaten. Amazon'dan aldığın hiç bir ürüne siteye ödediğin para haricinde para ödemezsin. Kargoda vergi koymak da neymiş ona nereden çıkardın. Amazon'u tercih etmeyenler garanti koşullarını düşünerek tercih etmiyor. Garantilik bir durum olduğunda Amazon'a kargolaman gerekiyor.

Amd önerecek arkadaşlar birisi geldi bile konuna. Vatan Bilgisayar'da 1450 TL den satılan R9 390x'in testlerine de bakar mısın? Hangi kart daha iyi görmüş olursun. Fiyat performans açısından. Hepsi Burada güvenilir bir firmadır ama daha güvenilir ve müşteri memnuniyeti yüksek olan firmalarda var.

Var evet ama o sitelerde fiyat 1600 TL' den aşağı değil :D Neden Amd tercih etmiyorsun derseniz eğer; öncelikle ben sadece bir gamer değilim ayrıca bir yayıncı ve youtuberım. Nvidianın video çekme vs gibi konularda artıları çok daha fazla Amd' ye göre ayrıca iki kart arasında performans olarak fark yok denecek kadar az :D Hatta bu söylediğim kart bir çok oyunda Sappire R9 390X Oc' i geçiyor yetmiyor Asus ve Msi R9 390X modelleri ile yarışıyor. Bir kere Msi ve Asus modellere göre R9 390X çok üstün lafı girdiği için öyle düşünüyorsunuz. Evet standart Gtx970' lerden üstün ama bu kart performans olarak çok yakın R9 390X modellerine konuda ki ''Gigabyte Gtx970 Extreme Gaming Nasıldır'' konuma giderek verdiğim benchmark testlerini inceleyebilirsiniz. Bu seferlik cevap verdim ancak konunun amacı dışında öneri vermeniz durumunda tekrar cevap vermeyeceğimi belirteyim size bu hususta.

Amazonda 75 euro sınırı diye bir şey yok. 75 Euro miktarı aşan şeylerde ülkeye girerken sıkıntı çıkarmıyor. Bir çok arkadaşımız sistemini Amazon'dan topluyor zaten. Amazon'dan aldığın hiç bir ürüne siteye ödediğin para haricinde para ödemezsin. Kargoda vergi koymak da neymiş ona nereden çıkardın. Amazon'u tercih etmeyenler garanti koşullarını düşünerek tercih etmiyor. Garantilik bir durum olduğunda Amazon'a kargolaman gerekiyor.

Amazon hakkında çok aşırı bir bilgim yok. Sadece bu kargo ve vergi durumlarında çokça sorun yaşayan kişi gördüm forumlarda ve bir kaç kişide bu durumdan yakınmadı değil :D Şu garanti olayı kötü cidden onu da belirtmeliyim. Türkiye de yaşıyoruz sonuçta elektrik gidip geldiğinde bile anakartlar' da sorunlar oluşabiliyor. Benim dizüstü bilgisayarımın anakartı yanmıştı sırf bu yüzden şimdi düşünüyorum da Amazondan almış olsam garantiden çıkacak olsa da bir şekilde Türkiye de yaptırır o kadar uğraşmazdım. Vakit bazen çok büyük sorun olabiliyor. Dediğim gibi bir kanalım var ve en ufak arızada 30 gün kadar beklemek benim için pekte kabul edilebilir bir şey değil. Amazon bana olmaz diye düşünüyorum doğal olarak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı