Çözüldü Hepsiburada alışveriş kredisi süreci nasıl işliyor?

• Konuyu başlatan LSD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LSD

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinde cep telefonu alacağım. Telefonlara taksit yapılmadığı için biraz bakındım ve alışveriş kredisi diye bir şey gördüm. Garanti BBVA ile Hepsiburada anlaşmalı olduğu için alışveriş kredisi ile 12 Ay'a kadar taksitlendirebileceğim gözüküyor. Ödeme kısmında alışveriş kredisi seçeneğini işaretliyebiliyorum fakat kaç taksit yapacağımı seçemiyorum. Devam et dediğimde onaylama ekranına atıyor direk. Bu işlem nasıl işliyor? Siparişi onayladıktan sonra SMS ile falan mı hallediyoruz?
1636281576050.png

Burada sadece alışveriş Kredisi'ni ve Garanti BBVA kutucuğunu tikleyebiliyorum. Tutar ve oranları göster kısmına tıklayınca sadece yazı olarak oranlar gösteriliyor. Sadece Garanti BBVA'yı seçip devam et dediğim zaman ise.
1636281549245.png

Bu kısımda siparişi onaylarsam tek çekim mi alacak? Yoksa karşıma kaç taksit yapacağımı seçeceğim bir ekran mı çıkacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşte orası nasıl oluyor hocam? Garanti beni mi arıyor? Yoksa hepsiburada beni bankanın sitesine falan mı yönlendiriyor? İnternetten baktım fakat bunun hakkında bir şey bulamadım.
Ödeme adımını tamamladıktan sonra, otomatik olarak; sizi seçmiş olduğunuz bankanın internet bankacılığına yönlendirecek.

Ekran görüntüsü 2021-11-07 140402.png
Ödeme kısmında işaretledikten sonra, geriye kalan kısım; bankanızla sizin aranızda oluyor.
İşte orası nasıl oluyor hocam? Garanti beni mi arıyor? Yoksa hepsiburada beni bankanın sitesine falan mı yönlendiriyor? İnternetten baktım fakat bunun hakkında bir şey bulamadım.

Ödeme adımını tamamladıktan sonra, otomatik olarak; sizi seçmiş olduğunuz bankanın internet bankacılığına yönlendirecek.

Ekran görüntüsü 2021-11-07 140402.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1208355
Bu yazıyı gördüm fakat tereddüt ediyorum tek çekim alacak diye. Sanırım bu akşam Garanti BBVA ile görüşeceğim. Ancak o şekilde kesin bilgi alabilirim. Teşekkürler yardımınız için.

Bu yazıyı gördüm fakat tereddüt ediyorum tek çekim alacak diye. Sanırım bu akşam Garanti BBVA ile görüşeceğim. Ancak o şekilde kesin bilgi alabilirim. Teşekkürler yardımınız için.
Siz alışveriş kredisi seçeneğini seçtiğinizde kart bilgilerinizi girmiyorsunuz. Yani çekim yapma ihtimali yok. Sizi bankanızın internet şubesine yönlendiriyor ve orada işlemleri (vade/taksit/faiz/ödeme) gerçekleştiriyorsunuz.

Siz alışveriş kredisi seçeneğini seçtiğinizde kart bilgilerinizi girmiyorsunuz. Yani çekim yapma ihtimali yok. Sizi bankanızın internet şubesine yönlendiriyor ve orada işlemleri (vade/taksit/faiz/ödeme) gerçekleştiriyorsunuz.
Üyeliğimle giriş yaptığım için kartımı otomatik görür diye düşünmüştüm. Üye olmadan giriş yapınca gerçekten de dediğiniz gibi oluyor. Nasıl aklıma gelmedi bu bilmiyorum 😁. Çok teşekkürler yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı