Çözüldü Hepsiburada iade süreci nasıl işliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircan Oruc

Hectopat
Ben Hepsiburada'dan Xiaomi Redmi not 8 almayi düşünüyorum fakat telefona bakmamiza kargocu almadan izin vermiyor. Kırık çıkarsa ne yapmaliyim veya begenmezsem geri iade edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı modeli babama almıştım bir kaç ay önce, satıcının Hepsiburadanın kendisi olduğuna dikkat et, paketleme çok iyiydi yani kargocunun o paketi açmadan istese bile ekranı kırması imkansız gibi :) dediğim gibi satıcıya dikkat etmen yeterli herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aldığım telefon modeli:
Aynı modeli babama almıştım bir kaç ay önce, satıcının Hepsiburadanın kendisi olduğuna dikkat et, paketleme çok iyiydi yani kargocunun o paketi açmadan istese bile ekranı kırması imkansız gibi :) dediğim gibi satıcıya dikkat etmen yeterli herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aldığım telefon modeli:
Son olarak içinden telefon kılıfı çıkıyor ayrıca almana gerek yok.
14 gün içerisinde iade edebilirsin. Ürün arızalı geldiyse iade eden arızadan dolayı deme direk iade et. Arızalı ürün önce servise gidiyor sonra servis raporu bekleniyor vs uzun iş.

İnternetten elektronik aldığınız ürünleri paketini açsanız bile 14 gün içinde iade edebilirsiniz ama telefon kutusunda kırılması neredeyse imkansız.

15 gün mesafeli satış sözleşmesinden dolayı koşulsuz şartsız iade edebilirsin
15 gün değil 14 gün, ayrıca koşulları var tabi, mesela kırık telefonu iade edemezsiniz.
ilgili yönetmeliği okuyabilirsiniz.

***Kargo görevlisinin yanında açıp kutuda hasar var mı diye bakın, 30 saniyelik iş.
Kargo görevlisi de beklemek zorunda, aksini iddia edenler olabiliyor.
Ürünü beğenmezseniz 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Kargocu geldiğinde beklemek zorunda olduğunu söyleyin. Ben de aynı siteden telefon sipariş etmiştim. Kargocu arabayı ters park ettim ve gitmem lazım dedi, fakat beklemesi gerektiğini söyledim. Telefonu kutusundan çıkarıp açtım. Bir sorun olmadığını, teşekkür ettiğimi söyledim. Herhangi bir sıkıntı çıkarsa kargoyu getiren kişiye tutanak tutturmalısınız. Aksi takdir de iade kabul almazlar.

10 saniye beklesin bu nedir cidden, ben işlemci aldığımda kargocu telefonun LED'ini açmıştı ve işlemcinin pinleri yamuk mu değil mi diye bakmıştık. Kaldı mı böyle kargocular be?

Son olarak içinden telefon kılıfı çıkıyor ayrıca almana gerek yok.

Çözüm
Teşekkürler herkese yardımcı olduğu icin iyi günler.
Kargocu geldiğinde beklemek zorunda olduğunu söyleyin. Ben de aynı siteden telefon sipariş etmiştim. Kargocu arabayı ters park ettim ve gitmem lazım dedi, fakat beklemesi gerektiğini söyledim. Telefonu kutusundan çıkarıp açtım. Bir sorun olmadığını, teşekkür ettiğimi söyledim. Herhangi bir sıkıntı çıkarsa kargoyu getiren kişiye tutanak tutturmalısınız. Aksi takdir de iade kabul almazlar.

Tutanak tutturup kargoyu alacak miyim yoksa tutanak tutturup kargoyu iade mi edeceğim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı