Hepsiburada "birlikteyiz" satıcısı yanlış ürün gönderdi

Bu durumları yaşamaktan çekindiğimden dolayı fiyatı ne kadar farklı olursa olsun amazondan alışveriş yapıyorum. Hepsiburada bu durumlarda kendini geri çekiyor ve "aranızda halledin" moduna girebiliyor. Geçmiş olsun.
Arkadaşım o da garanti çözüm değil. Bir vakit bir kulakligin bir önceki eski versiyonu bana bizzat Amazon tarafindan gönderilmişti. Tabi iade ettik.

Amazon'dan şaşmamak gerek. Bazen 100-200 TL fazla ödüyorum fakat değiyor ona da.
Amazon hem iade sürecinde çok iyi hem de İstanbul'daki en iyi kargo firması(Kolay Gelsin) ile çalışıyor.

Aldığım ürünü iade ederken MNG'ye gitmeme bile gerek kalmadı, Kolay Gelsin direkt evden alıyor iade ürünü.

Aldığım ürünü iade ederken MNG'ye gitmeme bile gerek kalmadı, Kolay Gelsin direkt evden alıyor iade ürünü.

Trendyol, Hepsiburada da evden alıyor. O çok büyük bir şey değil.

Hepsiburada'da arz iade bölümünde iade edilen ürünler kargo kutusu açılıp kontrol ediliyor misal bir kıyafet yıkanmış ise de alınmıyor ama misal ürün teknolojik kutu açılmamış aynı zamanda kutuda da hasar yoksa sıfır ürün olarak geri rafa diziliyor. Çoğunlukla sorun olmaz iade ederken 14 güne ve ürüne ürünün kutusuna dikkat edip gönderin.

Amazon "hata yapmaz" demedim. Hata her durumda olabilir. Bahsettiğim "satış sonrası destek" konusu arkadaşım :)
Bende zaten öyle dediniz demedim. İlave bilgi ve deneyim aktardım. Ayrıca hata haricinde o platform içine girmiş üçüncü kişi satıcılardan ahlaksız olanlar mevcut. Bu noktadan da sorunlar olabiliyor.

Basit bir itirazla "videoya montaj yapmış vb." düşer/uzar.
Sonuçtan bağımsız olarak, böyle bir itiraz olursa bilirkişi incelemesine gider. Bilirkişi de montaj olmayan videoya montaj yapıldığını söylemez. Haliyle bu gerekçeyle talebin reddine karar verilmesi pek olası değil.

Bahsettiğim "satış sonrası destek" konusu arkadaşım.
Amazon bana kullanılmış ayakkabı gönderip iade talebime de "sen bunu kullanmışsın, iade alamayız" demişti. Bu da böyle bir anı.

Sonuçtan bağımsız olarak, böyle bir itiraz olursa bilirkişi incelemesine gider. Bilirkişi de montaj olmayan videoya montaj yapıldığını söylemez. Haliyle bu gerekçeyle talebin reddine karar verilmesi pek olası değil.

Süreç don lastiği uzuyor müşteri için yıpratıcı. Sen sonunda yine dilediğini alırsın lakin karşı taraf orta yol bulmaya niyetlenmiyorsa bilerek çamura yatıyor.

Süreç don lastiği uzuyor, müşteri için yıpratıcı.
Bizdeki çoğu mahkemede durum bu. Pek bize özel de sayılmaz esasen, Avrupa'da da süper hızlı sonuç alamıyoruz, hatta Türk avukatların bazıları çok daha özverili. Onların bizden çok daha iyi yaptığı bir şey var o da tahkim. Bizdeki tüketici hakem heyeti de biraz bu tahkim işlevini görüyor.

Dava işlerinin birkaç yıl daha pek hızlı netice getirmeyeceğini kabullenmek lazım. Ülkede enflasyon bu kadar yüksek olmasa aslında uzun sürmesinin çok bir zararı da olmazdı.

Geri
Yukarı