Hepsiburada Bluetooth hoparlör iadesini kabul etmiyor

SarayBosna

Hectopat
Hepsiburada'dan Bluetooth hoparlör aldım, beğenmedim, pahalı falan geldi iade. Etmek istedim, talep oluşturdum, gönderdim adamlara. Cuma günü gitti, adamlar daha bugün yanıt veriyor talebiniz onaylanmadı diye. Ürün e hiçbir sıkıntı yok. Sadece jelatinleri çıkmıştı, onları da taktım geri. Sizce haklı mıyım yoksa adamlar mı haklı? Eğer haklıysam nasıl kendimi savunurum?

Hepsiburada'dan aldığım bir ürünü vaktiyle iade edememiştim. Müşterinin arkasında durmayan kalitesiz bir yer. Yıllar sonra oradan bir kod satın aldım ve yine sıkıntı yaşadım. Kesinlikle kimseye önermem.

Hepsiburada'dan Bluetooth hoparlör aldım, beğenmedim, pahalı falan geldi iade. Etmek istedim, talep oluşturdum, gönderdim adamlara. Cuma günü gitti, adamlar daha bugün yanıt veriyor talebiniz onaylanmadı diye. Ürün e hiçbir sıkıntı yok. Sadece jelatinleri çıkmıştı, onları da taktım geri. Sizce haklı mıyım yoksa adamlar mı haklı? Eğer haklıysam nasıl kendimi savunurum?
İade talebi oluştururken açıklamaya beğenmediğinizi yazdınız mı?

İade talebi oluştururken açıklamaya beğenmediğinizi yazdınız mı?
yazdım
14 gün içinde koşulsuz iade almaları gerekiyor, almıyorlarsa tüketici hakem heyeti'ne başvurun.

Bana böyle yazdılar.
Ürününüz yalnız kişisel kullanıma mahsus bir hijyen ürünü olduğu için ve buna rağmen paketi açılıp bir kez denendiği için iade talebinizi üzülerek redediyoruz.

Ama ona bakarsan o zaman aldığımız tüm her şey kişisel hijyen ürünü hadi kulaklık falan olsa anlarım. Lütfen yardımcı olun sizce tüketici haklarına başvurursam kazanırmıyım.

Son düzenleme:
yazdım

Bana böyle yazdılar.
Ürününüz yalnız kişisel kullanıma mahsus bir hijyen ürünü olduğu için ve buna rağmen paketi açılıp bir kez denendiği için iade talebinizi üzülerek redediyoruz.

Ama ona bakarsan o zaman aldığımız tüm her şey kişisel hijyen ürünü hadi kulaklık falan olsa anlarım. Lütfen yardımcı olun sizce tüketici haklarına başvurursam kazanırmıyım.
Ben yatak örtüsü veya bir çok ürün iade ettim, ama böyle bir sorunla karşılaşmadım.

14 gün içinde hepsiburadanın epostasına şu sipariş numaralı ürün için cayma hakkımı kullanıyorum diye yaz ve bunun kaydını al, o kaydı pdf olarak çevir sanırım onu sisteme pdf olarak yükleyebiliyorsun, ardından Tüketici Hakem Heyetine e-devletten gir başvur, beğenmedim hoşuma gitmedi pahalıydı vb. gibi neden yazman geremiyor. Cayma Hakkımı kullandırmadılar demen gerekiyor. Ancak ürünün satış amaçlı paketi ,bilmiyorum varsa üzerindeki sıfır olduğu belirten kağıtlarını da sökersen adam o ürünü tekrar kime satsın, ama sadece denedin beğenmedin iade edersin.

Geri
Yukarı