Hepsiburada Bluetooth hoparlör iadesini kabul etmiyor

Vakumlu poşeti yırtıp, misal ekranındaki jelatini kaldırıp kullanıp sonra keyfi iade etmek, bunu hak görmek özünde Tüketici Haklarına girmemesi lazım, satıcı o ürünü yine kime satacak, herkes alıp ambalajı parçalayıp iade/cayma ile verirse ne olacak o da muamma.

Bizim Tüketici hakkı savaşımız,
-üründe sıkıntı çıkınca iade almayan, destek vermeyen
-ürünü teslim almadan cayma hakkını kullanmak istediğimizde kabul etmeyen,
-ürün arızalanınca onarılmayınca para iadesini yapmayan,
-ürüne zarar vermeden denenince iade almak istemeyen satıcılara karşı olmalı.

Vakumlu poşeti yırtıp, misal ekranındaki jelatini kaldırıp kullanıp sonra keyfi iade etmek, bunu hak görmek özünde tüketici haklarına girmemesi lazım, satıcı o ürünü yine kime satacak, herkes alıp ambalajı parçalayıp iade/cayma ile verirse ne olacak o da muamma.

Bizim tüketici hakkı savaşımız,
-Üründe sıkınca çıkıp iade almayan, destek vermeyen.
-Ürünü teslim almadan cayma hakkını kullanmak istediğimizde kabul etmeyen,
-Ürün arızalanınca onarılmayınca para iadesini yapmayan,
-Ürüne zarar vermeden denenince iade almak istemeyen satıcılara karşı olmalı.

Keyfime iade etmedim üründen beklediğim kadar güzel ses gelmiyordu bende iade edip muadillerine hatta daha ucuzlarına yönelmeyi planlıyordum ki ürünün jelatinini firma talep edebiliyor diye biliyorum. Kendini benim yerime koy öğrencisin bir ürüne para veriyorsun ve o ürün verdiğin parayı hak etmiyor sen olsan napardın.

keyfime iade etmedim üründen beklediğim kadar güzel ses gelmiyordu bende iade edip muadillerine hatta daha ucuzlarına yönelmeyi planlıyordum ki ürünün jelatinini firma talep edebiliyor diye biliyorum. Kendini benim yerime koy öğrencisin bi ürüne para veriyorsun ve o ürün verdiğin parayı hak etmiyor sen olsan napardın
ortak iade hakkın var zaten ama keşke leatinini çıkarmadan deneseydin test etseydin, Tüketici Hakem Heyetine şuan başvur, faturasını indir orda sisteme at.

Keyfi dediğim sorun çıkmayınca iade etmek. Yani isteğin gereği iade etmek.

Siparişi verdikten kaç gün sonra iade başvurusu yaptınız? Fatura kesim tarihi itibariyle 14 gün içinde iade almaları lazım.

ürün elime ulaştı ertesi gün iade başvursu yaptım
Hakem heyeti başvurusu yapabilirsiniz. Benim başvurum sonuçlandı. Kararın tarafıma tebliğ edilmesini bekliyorum.
Fatura kesim tarihi değil, Hukuken ürünü teslim aldığı anda 14 gün işlemeye başlar. Kargoda 10gün geç geldi ne olacak o zaman?
Benim bilgim fatura kesim tarihi üzerinden idi hocam. Yanlış biliyormuşum. Bilgilendirme için teşekkürler.

Hakem heyeti başvurusu yapabilirsiniz. Benim başvurum sonuçlandı. Kararın tarafıma tebliğ edilmesini bekliyorum.

Benim bilgim fatura kesim tarihi üzerinden idi hocam. Yanlış biliyormuşum. Bilgilendirme için teşekkürler.
Sen tüketicisin sana tebliğini bekleme sisteme girip bakarsın, önemli olan şirkete tebliğ. 15. gün kararın kesinleşir.

Geri
Yukarı