Hepsiburada.com'dan sipariş İptal Edemiyorum

UmutAydoğan

Decapat
Arkadaşlar ben hepsiburada.com'dan ekran kartı aldım fakat İninal kartla aldım zannederken babamın kartıyla almışım :D Ve haliyle bunu iptal etmek istiyorum ancak site aynen şöyle diyor:
''Seçmiş olduğunuz ürününüz için aktif gözüken bir iade talebi bulunmamaktadır. Herhangi bir iade talebi oluşturmak istemeniz durumunda talebiniz oluşturulamayacaktır.
Oluşturulamama sebebi:
Ürün elimize ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu incelenecek ve 2 iş günü içerisinde size sonuç hakkında bilgi verilecektir. İade koşulları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Faturanız kurumsal ise “ürün birim fiyatı+KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte gönderiniz. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait iadeler “iade faturası“ kesilmediği takdirde tamamlanmayacaktır. Seçtiğiniz ürünün bulunduğu siparişte bir kampanyadan yararlandıysanız, bu siparişin iadesiyle birlikte kazanacağınız çekler iptal edilebilir. Oyun ürünlerinin teslimi sonrası ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olması halinde cayma hakkı kapsamında iadesi kabul edilmeyecektir.''

Ancak Satış Sözleşmesinde ise:
''Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin işbu Mesafeli Satış Sözleşmesin’den cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.''

Babam durumu çakmadan Allah için yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetleriyle görüş. Eline ürün geldikten sonra sakın dokunma. İade talebi yap ister ara ister form doldur. Yanlış sipariş edildi dersen iade alırlar karta iade aynen gelir.

Ürün gelir ise hiç almadan iade olduğunu söyle ve alma, kargo satıcıya kapıdan iade olduğu belirtecek, buna bağlı olarak iade süreci hemen başlayacaktır. 10 gün süre veriyorlar hesaba paranın yansıması için fakat 1-2 günde yatıyor genelde.

Ürün gelir ise hiç almadan iade olduğunu söyle ve alma, kargo satıcıya kapıdan iade olduğu belirtecek, buna bağlı olarak iade süreci hemen başlayacaktır. 10 gün süre veriyorlar hesaba paranın yansıması için fakat 1-2 günde yatıyor genelde.
N11 de gördüm kapıdan iade giden ürünün ücret iadesinde satıcı firma sıkıntı yapıyor. Hepsiburada da bu sorun olacağını sanmıyorum n11 de olmuş geçen gün yorumda gördüm. Satıcı firma ürünü hem almış hemde iade vermemiş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı