İnventus siparişimi iptal edemiyorum

yesososo

Hectopat
Makaleler
3
İnventus'dan dün gece saat 22.20'de bu ekran kartını sipariş verdim. Sipariş detay kısmında "ürün onaylandıktan sonra paketlenme kısmına geçecektir" yazıyordu. Gece 1-2 civarında çok daha ucuza bir 1650 Super bulunca bu siparişimi iptal etmek istedim. Ve tüm olay burada başlıyor.

Siparişi iptal et kısmına bastığım zaman "iptal başarısız" gibi bir hata veriyordu. Orada vermiş olduğu mail ve telefonla iletişim kurmayı denedim. Yine aynı saatte, mail attım bu saat itibarıyla hala dönüş yok. Telefonlar ise ha gece 2 ha sabah 10 demeden 1 saniye içerisinde açılıp kapatılıyor.

Sabah 10 itibarıyla, ürününüz paketlenmeye gönderilmiştir artık siteden iade edemezsiniz yazıyordu. Sanki daha önce etmeme izin vermiş gibi.

Gigabyte 1650S ITX'i 300 lira farkla kaçırmış oldum. Hem daha kaliteli markaydı hem de artan paraya bir HDD alabilecektim. Sorunum buydu, sizce bu aşamanın devamı nasıl ilerler? Firma ile hiçbir iletişim yolumuz yok. Hepsi en başından beri kapalı bir halde.

Ürünü getiren kurye ile konuşun. Sisteme alıcı adreste tanınmıyor olarak girilsin. Ürün iadeye gider. Ya da 14 gün içerisinde kutuyu açmadan olduğu gibi iadeye verin. Firma ile görürşürseniz ücretsiz kargo kodu verecektir. Eğer muhatap bulamazsan alıcı ödemeli olarak kargolayabilirsin.

Ürünü getiren kurye ile konuşun. Sisteme alıcı adreste tanınmıyor olarak girilsin. Ürün iadeye gider. Ya da 14 gün içerisinde kutuyu açmadan olduğu gibi iadeye verin. Firma ile görürşürseniz ücretsiz kargo kodu verecektir. Eğer muhatap bulamazsan alıcı ödemeli olarak kargolayabilirsin.
Hocam firma ile görüşemiyorum.

Bulduğunuz 1650S linkini atabilir misiniz?
Hocam Gittigidiyor'da gece vardı. Şu an stok kalmamış sanırsam. Akakçe'den bulmuştum.
Hocam Şikayet Var sitesinden durumunuzu anlatın. Şikayetiniz sitede yayımlanınca İnventus müşteri hizmetleri size geri dönüş yapar.
Hocam ben iade garanti olaylarıyla uğraşmak istemiyorum gibi. Bir an önce elime geçsin de oynayım diyorum. Yardım isteğiniz için teşekkürler.

Inventus dahil bir çok firmanın 7/24 müşteri hizmeti yok. Sistemden iptale ret verdiyse bu sadece ürün kargoya verildiği içindir. Abartılacak bir durum yok bunda. Haftaici size gelen ürünün kutusunu açmadan iletisime gecin ve geri gönderin.

Inventus dahil bir çok firmanın 7/24 müşteri hizmeti yok. Sistemden iptale ret verdiyse bu sadece ürün kargoya verildiği içindir. Abartılacak bir durum yok bunda. Haftaici size gelen ürünün kutusunu açmadan iletisime gecin ve geri gönderin.
Hocam akşam 10'da sipariş verdim. 2 saat sonra iptalini istedim. Ayrıntıda kargo değil, onay sırası diyordu. Allah'tan beklediğimden daha güzel bir iletişim bağlantısı varmış. Gece yazdığım mail'e direkt dönüş sağlayarak iadeyi kabul ettiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı