Hepsiburada Ekran Kartı İadesi Nasıl Yapılır?

utku1021

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda RX590'lı bir bilgisayar topladım parçalarımın tamamını da Hepsiburada'dan aldım. Ekran kartımın satıcısı Hepsiburada'nın kendisi. Sapphire RX 590 Pulse kartımda WattMan sorunu çıktı. Ben de ekran kartını aldıktan sonra 14 iş günü dolmadan iade talebi oluşturup kartı kendilerine gönderdim. Beni arayıp kartımın servise gidip incelenmesi gerektiğini söylediler. 3 farklı temsilci ile görüştüm 14 iş günü içinde cayma hakkımı kullanmak istedim ancak elektronik ürünlerde servis raporu gerekiyormuş. Kartımda herhangi bir Fizik'i çizik eziklik vs. yok. Ekran kartımın kutusunda küçük bir yırtık bile bulunmuyor sadece ambalajı açıp bilgisayarıma takıp kullandım 7-8 gün. Kartımı iade için geri kargoya vermeden önce kartımın her açıdan fotoğraflarını ve videosunu çektim arka planda Google aracılığı ile tarih ve saat bulundurarak.
21 iş gününe kadar incelenmesi için süre verdiler. Sormak istediğim şu. Bu süreçten sonra bana herhangi bir suç yıkabilirler mi? Para iademi alabilir miyim? Kartımda WattMan dışında hiçbir fiziksel donanımsal sıkıntı bulunmamaktadır.

Kesin konusamayiz ancak bir sorun olacagini dusunmuyorum. Ben 2 tane notebook iade ettim ancak once servise gonderip iade(DOA) karari cikartip yollamistim. Umarim bir sorun cikmaz.

Kesin konusamayiz ancak bir sorun olacagini dusunmuyorum. Ben 2 tane notebook iade ettim ancak once servise gonderip iade(DOA) karari cikartip yollamistim. Umarim bir sorun cikmaz.
Yani kartımdan %100 eminim ağır oyunlar oynadım ekran kartını yordum stres testi yaptım ısınma, fan bozukluğu, saçma sapan olmaması gereken bir ses kesinlikle bunlara benzer fiziksel bir problem yok. Performans olarak da hiç bir sıkıntı yok. Sadece arada ekran donup gidiyor açınca da wattman ayarları sıfırlandı diyor. Umarım dediğiniz gibidir.

Yani kartımdan %100 eminim ağır oyunlar oynadım ekran kartını yordum stres testi yaptım ısınma, fan bozukluğu, saçma sapan olmaması gereken bir ses kesinlikle bunlara benzer fiziksel bir problem yok. Performans olarak da hiç bir sıkıntı yok. Sadece arada ekran donup gidiyor açınca da wattman ayarları sıfırlandı diyor. Umarım dediğiniz gibidir.
Urunun “keyfi” iade kapsaminda iade alinmasi icin tekrar satisa hazir bir halde olmasi gerekiyor. Bunu inceleyeceklerdir muthemelen

Urunun “keyfi” iade kapsaminda iade alinmasi icin tekrar satisa hazir bir halde olmasi gerekiyor. Bunu inceleyeceklerdir muthemelen
İşte aslında meraklandığım mevzu da bu. Ekranım gidiyor resetlemeden gelmiyor bu wattman hatası yüzünden. Bu hata da üreticiden kaynaklı bir hata. Bu hata yüzünden iade isteğim keyfi iadeye girmemeli sonuçta mağdur ediliyorum param ile. Umarım çok uğraştırmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı