Hepsiburada ekran kartın iadesini kabul eder mi?

377756

Hectopat
1 ay önce Hepsburada'dan satıcı Hepsiburada olarak ekran kartı aldım. Kart görüntü verebiliyor ancak küçük sorunları var. Başka bir kasaya takarak sorunun diğer parçalarda olmadığını kartta olduğunu kanıtladım ve onarım için HB'ye gönderdim. Sorularım şunlar;

1) HB gerçekten kartın arızalı olup olmadığını merak ediyor mu yoksa para kaybetmemek için kart görüntü veriyor sorun yoktur diye bana geri mi gönderecek?

2) 26 Temmuz'da gönderdim. Sonuç tahmini ne zaman belirlenir?

3) Tüketici hakem heyetine başvurmam mantıklı mı? Kart hem görüntü veriyor hem oyun oynatıyor (10 dakika sonra oyundan atıyorda). Sonuçta kartın sorunlu olduğunu kanıtlamam çok zor. Zararımı kabul mu etmeliyim?

1) HB gerçekten kartın arızalı olup olmadığını merak ediyor mu yoksa para kaybetmemek için kart görüntü veriyor sorun yoktur diye bana geri mi gönderecek?
HB'nin parayla pek derdi yok ama görüntü verdikten sonrası teknik servisi bile bağlamıyor.
2) 26 Temmuz'da gönderdim. Sonuç tahmini ne zaman belirlenir?
İncelemeye gönderirler ve birkaç ay sürebilir.
3) Tüketici hakem heyetine başvurmam mantıklı mı? Kart hem görüntü veriyor hem oyun oynatıyor (10 dakika sonra oyundan atıyorda). Sonuçta kartın sorunlu olduğunu kanıtlamam çok zor. Zararımı kabul mu etmeliyim?
HB'den sana dönecek cevabı beklemelisin.

Kart arızalıysa ve senden kaynaklı değilse değişim veya para iadesi yaparlar ben yaklaşık bir sene sonra para iadesi aldım 3080 Ti karttan.

Geri
Yukarı