Hepsiburada eskiyi yenile dolandırıcılığı

Bende de indirim döneminde saat sipariş etmiştim ettikten 1 gün sonra ürüne fena zam geldi ve bundan sonra kargo elinize ulaştı dendi ama bana kargo filan gelmemişti kargo bayisine gittiğimde kargonun geri satıcıya gönderildiğini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradığımda kargo elinizde ulaştığı gözüküyor dendi. Ne paramı aldım ne de saati.

Mahkemeye vermelisin dostum.

Yük altında ağır uygulama açıldığında ısınıyor muydu? Belki siz farkında olmadınız hiç? Eğer durum böyle değilse ortada direk hırsızlık var ki Hepsiburada gibi bir firmanın aracı olması oldukça enteresan bir durum. Global'den ulaşmayı deneyin 800TL az para değil.
Cihaz yine kendilerinden alınıp çok az kullanıldı. Apple cihaz ısınıyorsa başka cihazlar yanar sanırım. Kaldı ki yük altında her cihaz ısınır. Benim tablette yaptığım sadece film izlemek ve arada web de gezinmekti. Ağır yük altında kullanmadım hiç. Ağır yük altında ısınsa da bunun normal olduğunu düşünüyorum herhangi bir elektronik alet için. İlk konuştuğum müşteri hizmetleri temsilcisi de ben de bu cihazdan kullandığını belirtip beni haklı bulmuştu.

Cihaz yine kendilerinden alınıp çok az kullanıldı. Apple cihaz ısınıyorsa başka cihazlar yanar sanırım. Kaldı ki yük altında her cihaz ısınır. Benim tablette yaptığım sadece film izlemek ve arada web de gezinmekti. Ağır yük altında kullanmadım hiç. Ağır yük altında ısınsa da bunun normal olduğunu düşünüyorum herhangi bir elektronik alet için. İlk konuştuğum müşteri hizmetleri temsilcisi de ben de bu cihazdan kullandığını belirtip beni haklı bulmuştu.

Yani bu cihazlar kapalı cihazlar sizle ilgili bir sorunun olması mümkün değil. Özellikle hiç açılmamış bir cihaz ise.

Amazon varken diğer sitelerden alışveriş mi yapılır? Cihazı bulunduğunuz yerde satıp, gelen parayı kredi kartına aktararak alışveriş yapılabilir.
100 - 150 lirayı bir yere kadar anlarım da 800 lira da kırılmaz. Bir de (anladığım kadarıyla ) cihaza el koymuşlar. Acaba hangi dağın haydudu bunlar?
Sonuna kadar haklısınız. Bundan sonra daha pahalı olsa da alışverişimi Amazon'dan yapacağım. Koşulsuz şartsız iade kabul ediliyor. İade sebeplerinde "artık ihtiyacım yok" bile var. İade süresi de kanunun belirttiği 14 günle sınırlı değil. Daha önce sorunsuz birkaç ürün iade etmişliğim var.

Sonuna kadar haklısınız. Bundan sonra daha pahalı olsa da alışverişimi Amazon'dan yapacağım. Koşulsuz şartsız iade kabul ediliyor. İade sebeplerinde "artık ihtiyacım yok" bile var. İade süresi de kanunun belirttiği 14 günle sınırlı değil. Daha önce sorunsuz birkaç ürün iade etmişliğim var.
Hocam son durum ne oldu? Merak ettim açıkçası.

Tüketici iki eldir. Satıcı bir eldir. Yani iki elin sesi var bir elin hiçbir şeyi yok. Lütfen bu vb durumları yayalım. Ve mahkemelere verelim. Yoksa böyle dolandırmaya devam edecekler.

Geri
Yukarı