Hepsiburada Freedos MSI Laptop

İade için Hepsiburada platformuna MSI GE75 Raider 9SG(i7 9750, RTX2080, 256GB SSD, 1 TB HDD) cihazımı gönderdim. MSI servisini arayarak teyit ederek sordum alt kapaktaki etiketi sökme garanti dışı bırakıyor mu diye. Hayır açıp SSD, RAM takviyesi yapabilirsiniz dendi. Şimdi sırf alt kapak açıldı diye iade almazlarsa MSI ile iletişime geçeceğim. Onlar da bizlik bir duuçrum yok Hepsiburada ne diyorsa o derse satmayı düşünüyorum.

Söz konusu laptop.

Ben 14.11.2019 tarihinde 19.837,81 TL ye satın aldım. Olması gerektiği fiyata satabilirim. Bu fiyatlarda laptop alma arifesinde olanların bilgisine.

İade için Hepsiburada platformuna MSI GE75 Raider 9SG(i7 9750, RTX2080, 256GB SSD, 1 TB HDD) cihazımı gönderdim. MSI servisini arayarak teyit ederek sordum alt kapaktaki etiketi sökme garanti dışı bırakıyor mu diye. Hayır açıp SSD, RAM takviyesi yapabilirsiniz dendi. Şimdi sırf alt kapak açıldı diye iade almazlarsa MSI ile iletişime geçeceğim. Onlar da bizlik bir duuçrum yok Hepsiburada ne diyorsa o derse satmayı düşünüyorum.

Söz konusu laptop.

Ben 14.11.2019 tarihinde 19.837,81 TL ye satın aldım. Olması gerektiği fiyata satabilirim. Bu fiyatlarda laptop alma arifesinde olanların bilgisine.
Hocam bu alet uçuyor mu?

Hocam bu alet uçuyor mu?

Hitman, COD, BF 5, GTA V, Crysis, Grid 2, AC Odyssey, PUBG, Mortal Kombat X, Projrct Cars 2 oyunlarını denedim. Hepsi son grafik ayarında, var ise en son antialiasing derecesinde oynadım. Hiçbirinde ne bir fps drop ne de başka sorun yaşatmıyor. Piyasadaki tüm oyunları en son grafik detayında açabilmek ve oynayabilmek güzel birşey.
Isılar tam yükte GPU 77°, CPU 83° en fazla değer olarak(fan profili auto seçili iken bu değerler. Cooler Boost seçeneği seçilirse 3'er 4'ee derece daha düşüyor ama ses rahatsız edebilir kulaklık takılı değilse.).
İçerisinde Western Digital M2 SSD var. Okuma hızı 2400mb/sn iken yazma hızı 1700mb/sn. Eksiksiz güncellemeli ve yine eksiksiz sürücülü Windows 10 1909 sürümü açma/kapama düğmesine basarak açılması istendiğinde maksimum 5-6 saniye gibi bir sürede masaüstü geliyor.
Hoparlör sistemi benim bugüne kadar bir laptopda gördüğüm en iyisi. Oyun, Youtube ve müzik dahil yüzde 70 ses düzeyini geçdiğimi hatırlamıyorum şu kısa sürede.

Kurulum için öneriniz var mı? Orijinal Windows olmasını istiyorum ve elimde herhangi bir Windows ile ilgili bellek yok.
Geç dönüş için kusura bakmayın. Technopat'ta yer alan kurulum rehberini takip ederek Usb bellek hazırladım ve rehberi takip ederek kurulumu tamamladım. Elinizde lisans olmasa bile sorun değil, 30 günlük deneme sürümü olarak kurulum yine gerçekleşecektir sıkıntısız. Daha sonra internet üzerinden uygun fiyata lisans alıp windows'u etkinleştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı