Hepsiburada hesabım çalındı, maili ve telefon numarası değişti

Asa Mitaka

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, dün öğlen saatlerinde önce telefon numaram sonra mail adresim değişti, telefon numaram Polonya'ya kayıtlı 48 alan koduyla başlıyordu, hesabımı çalan kişinin mail adresi ise benim adım ve soyadımı barındırıyordu outlooka aitti, bu nasıl olmuş olabilir hiçbir fikrim yok, 1-2 ay önce bilgisayara trojan da girmişti fakat bilgisayarı formatlayıp tüm şifrelerimi değiştirmiştim, ne yapabilirim? Hepsiburada'nın WhatsApp destek hattına yazdım adamlar şifre değiştirme linki atıyor, mail ve telefon bana ait olsa zaten değiştirirdim...

Merhaba, dün öğlen saatlerinde önce telefon numaram sonra mail adresim değişti, telefon numaram Polonya'ya kayıtlı 48 alan koduyla başlıyordu, hesabımı çalan kişinin mail adresi ise benim adım ve soyadımı barındırıyordu outlooka aitti, bu nasıl olmuş olabilir hiçbir fikrim yok, 1-2 ay önce bilgisayara trojan da girmişti fakat bilgisayarı formatlayıp tüm şifrelerimi değiştirmiştim, ne yapabilirim? Hepsiburada'nın WhatsApp destek hattına yazdım adamlar şifre değiştirme linki atıyor, mail ve telefon bana ait olsa zaten değiştirirdim...
Benim hesabım değil ama annemin üzerine olan hesapta dün itibariyle şifre değişikliği yapıldı ve bu şekilde uyarı mesajı geldi. Trojen kaynaklı olamaz öyle bir durum olsa aktif kullandığım benim hesabımda giderdi. Ama sadece hediye cüzdan için açmış olduğun hesapta şifre değişikliği yapıldı. Büyük ihtimal hepsi burada açık verdi ve müşteri bilgileri sızdırıldı.

Benim hesabım değil ama annemin üzerine olan hesapta dün itibarıyla şifre değişikliği yapıldı ve bu şekilde uyarı mesajı geldi. Trojan kaynaklı olamaz öyle bir durum olsa aktif kullandığım benim hesabımda giderdi. Ama sadece hediye cüzdan için açmış olduğun hesapta şifre değişikliği yapıldı. Büyük ihtimal Hepsiburada açık verdi ve müşteri bilgileri sızdırıldı.

Mailinize yeni mail adresiniz ve yeni telefon numaranız şu diye mail geldi mi peki?

Geri
Yukarı