Hepsiburada hesabım çalındı

Ferhatglr

Centipat
Hepsiburada'dan bir mesaj geldi arkadaşlar, ardından iki mail. Şifreniz değiştirilmiştir, sonra isim değişmiş sonra mail değişmiş ve telefon. Aradım müşteri hizmetlerini, yapabileceğim bir şey yok, numaranız çıkmıyor dedi. Diyorum dalga mı geçiyorsunuz? Bunun için aradım zaten. Geçiştirdiler, yapabileceğim bir şey yok diye. Mail atın dediler. Dönüş zaten yok oradan. Yani ne kadar rezil bir siteymiş anlamadım. Bir daha asla alışveriş yapmam, herkese de karalarım. Kart bilgisi zaten yoktu ama neden çalınsın ki?

Eski telefon numaram kapalı olduğu için tam 5 yıldır telefon numaramı güncelleyemiyorum. GSM numaranıza mesaj gelmesi gerekiyor, ardından gelen kodun site üzerinden girilmesi gerekiyor. Yanlış anlamayın ama kişisel cihazlarınıza erişebilen kişilere bir sormanızda fayda var.

Şifre hadi neyse de mail nasıl değişiyor? Senin doğrulama gelmesi gerekiyor senden başkası göremez ki onu. E posta adresini bilen biri değiştirmiştir. Şaka amaçlı mı başka bir şey mi var bilemem.

Başka bilen yok nasıl değişti telefon ve mail doğrulamadan onu da anlamadım
İyi bi açık var sanırım
Veritabanına baksalar zaten görecekler ne zaman değişti kim değiştirdi vs ama baştan savdılar

Hepsiburada'dan bir mesaj geldi arkadaşlar, ardından iki mail. Şifreniz değiştirilmiştir, sonra isim değişmiş sonra mail değişmiş ve telefon. Aradım müşteri hizmetlerini, yapabileceğim bir şey yok, numaranız çıkmıyor dedi. Diyorum dalga mı geçiyorsunuz? Bunun için aradım zaten. Geçiştirdiler, yapabileceğim bir şey yok diye. Mail atın dediler. Dönüş zaten yok oradan. Yani ne kadar rezil bir siteymiş anlamadım. Bir daha asla alışveriş yapmam, herkese de karalarım. Kart bilgisi zaten yoktu ama neden çalınsın ki?

Öncelikle geçmiş olsun hocam büyük ihtimalle önce e postanızı çaldı sonrada Hepsiburada hesabınızın olduğunu bildiği için ordaki şifreyi değiştirdi ve e postayı da ve tak gitti hesap. 1. şüphe çevrenizdeki birileri yapmış olabilir.
2. şüphe bir arkadaşınız şaka amaçlı yapmış olabilir.
3. şüphe birisinin oltasına takılmış olmanız lazım bu hack işleri rastgele olan bir şey yani bir kişi çok uğraşmak istemiyorsa e posta adreslerini bir program sayesinde brute force taktiği ile taratıyor o brute force taktiği de sizi bulmus gibi gözüküyor maalesef.
Hepsiburada hesabınızı çaldıysa e posta değiştirmek için sizin e postanıza bir kod gelmesi lazım yani öncelikle e postanızı çalmış gibi gözüküyor.

Eğer kartınız yoksa boşverin, aile içi işlere laf söylemek gibi olmasın fakat esiniz gibi birisi sizden şüpheleniyor olabilir veya samimi bir arkadaşınızın 1 Nisan hazırlığı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı