Hepsiburada Kulaklık İadesi

Tunahan Cesur

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Hepsiburada'dan Anker Soundcore Life Q10 kulaküstü kulaklık aldım. Ürünün sol sürücüsü bassları veremiyordu ve 2-3 gün sonra iade talebi başlattım ve iade hijyenik ürün sebebiyle reddedildi. Daha önce hepsiburadaya kulaklık iade edenler var ise yardımcı olurlarsa sevinirim. Ne yapmalıyım?

Ben ettim. James donkey 710 aldım mono ses problemi vardı. Stereo çalışmıyordu. 1 hafta sonra iade ettim. İadem kabul gördü. Ocak ayında falandı. Çok olmadı. Ayrıca hijyen olayı kulak üstü kulakliklarda geçerli değil diye biliyorum.

Hocam sizin ürün ayıplı. O sorunsuz bir üründen cayma hakkınızı kullanırken geçerli. Dolayısıyla Hepsiburada ile iletişime geçip ürünün ayıplı olduğunu iletin. Aynı zamanda online olarak THH başvurusu yapmak da güzel bir adım olur eğer bu kararlarinda diretirseler. Bozuk ürünü hijyenik sebeplerle iade almamak sizce de saçma olmaz mıydı yoksa?

Ben ettim. James donkey 710 aldım mono ses problemi vardı. Stereo çalışmıyordu. 1 hafta sonra iade ettim. İadem kabul gördü. Ocak ayında falandı. Çok olmadı. Ayrıca hijyen olayı kulak üstü kulakliklarda geçerli değil diye biliyorum.
Ürünü iade et seçeneğine basıp açıklamaya arızalı mı dediniz yoksa ürün arızalı seçeneğine bastıktan sonra mı iade talebi oluşturdunuz?
İtiraz ettiniz mi? Hijyen olayının kulak üstü kulaklıklarda geçerli olmaması lazım.
Nasıl itiraz edebilirim?

Son düzenleme:
Hiçbir şekilde ürün arızalı ibaresinde bulunmadım. Çünkü biliyorum ki arızalı dersem yok servis süreci öyle böyle para iademi alamazdim. Beni boş boş ugrastirirlardi. Direk "Ürün hoşuma gitmedi, 14 günlük iade hakkımı kullanarak ürünü iade etmek istiyorum. Buna verdiğim parayı daha güzel bir parça için kullanabilirim" yazdığım açıklama tam olarak buydu :). Bu gibi sorunlarda iade hakkim varsa ayıplı yazmamayi tercih ediyorum. Tecrübeyle sabittir, daha kısa sürede iade alırsın. Ayıplı olarak iade etmeye çalıştığım RAM yok ayıplı mi deilmi test edilecek, servise gidecek, gelecek, bide biz bakıp karar vereceğiz falan. Zamanında sağlam ugrastirdilar bunlar beni. En sonunda aldım iademi ama 1.5 ay PC kullanamadim.

Hiçbir şekilde ürün arızalı ibaresinde bulunmadım. Çünkü biliyorum ki arızalı dersem yok servis süreci öyle böyle para iademi alamazdim. Beni boş boş ugrastirirlardi. Direk "Ürün hoşuma gitmedi, 14 günlük iade hakkımı kullanarak ürünü iade etmek istiyorum. Buna verdiğim parayı daha güzel bir parça için kullanabilirim" yazdığım açıklama tam olarak buydu :). Bu gibi sorunlarda iade hakkim varsa ayıplı yazmamayi tercih ediyorum. Tecrübeyle sabittir, daha kısa sürede iade alırsın. Ayıplı olarak iade etmeye çalıştığım RAM yok ayıplı mi deilmi test edilecek, servise gidecek, gelecek, bide biz bakıp karar vereceğiz falan. Zamanında sağlam ugrastirdilar bunlar beni. En sonunda aldım iademi ama 1.5 ay PC kullanamadim.
O zaman ben galiba sol sürücü bass vermiyor diyerek hata yapmışım :/ Çünkü ürün geldiğinde böyleydi.

Geri
Yukarı