Hepsiburada nereye şikayet edilir?

Cem 08

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Hepsiburada'dan La Roche Posay sabun almıştım fakat sabun sahte çıktı ama satıcı sorularda orijinal diye satıyor. 15 gün dolduktan sonra kullanma fırsatım oldu Hepsiburada'ya söyledim başta sahte olamaz dediler sonra ben ısrar edince iade talebi oluşturalım dediler fakat 14 gün dolduğu için iade yapmadılar. Nereye şikayet edebilirim hem orijinal diye sahte ürün satıyorlar hem de yapmıyorlar.

Merhaba Hepsiburada'dan La Roche Posay sabun almıştım fakat sabun sahte çıktı ama satıcı sorularda orijinal diye satıyor. 15 gün dolduktan sonra kullanma fırsatım oldu Hepsiburada'ya söyledim başta sahte olamaz dediler sonra ben ısrar edince iade talebi oluşturalım dediler fakat 14 gün dolduğu için iade yapmadılar. Nereye şikayet edebilirim hem orijinal diye sahte ürün satıyorlar hem de yapmıyorlar.

Tüketici hakem heyetleri var.

Bulunduğunuz bölgedeki Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Detayları yazacağınız metinde okunaklı ve açıklayacı bir dille belirtiniz. Ayrıca delilleri ekran görüntü vs şeklinde dosyanızı oluşturunuz. Biraz uzun sürer ancak buradan ilerleyebilirsiniz. Heyet tarafları, konuyu irdeler. Sonuçta haklı görüldüğü anda size dönüş sağlanır. Biraz uzun sürer ancak sonuçları THH tarafından incelenir haklı görüldüğünüz zamanda size belirttiğiniz üzere para vs zararınızın karşılanması üzerine talebiliniz doğrultusunda ilerlenebilir.

Yalnız şöyle bir durum var tüketici hakem heyetine girdiğimde fiş üstünde olan bazı bilgiler ve satıcının adresi tarzı şeyler istiyor. Fakat satıcı ne fiş göndermiş ne de e fatura var. Fatura talebi oluşturdum ona da cevap vermiyor. Satıcının adından adresini kontrol ettim Hindistan da gözüküyor.

Yalnız şöyle bir durum var tüketici hakem heyetine girdiğimde fiş üstünde olan bazı bilgiler ve satıcının adresi tarzı şeyler istiyor. Fakat satıcı ne fiş göndermiş ne de e fatura var. Fatura talebi oluşturdum ona da cevap vermiyor. Satıcının adından adresini kontrol ettim Hindistan da gözüküyor.
Hepsiburadaya şikayet edin efatura göndermedi diye genelde o konuda yardımcı oluyolardı.

Geri
Yukarı