Hepsiburada para iadesi

Etiket bilgisi nedense gelmemiş, tesadüfen konuya dahil oluyorum.
@Nightswt Aynı olayı ben de yaşadım. Ürünün ambalajının açılmaması gerektiği sözlerini ben de işittim :) Elbette böyle saçma bir bahane söz konusu dahi olamaz. Sen haklısın.

Bu konuyu bizzat kendim açtım ve uğraştırmadan, paşa paşa iademi yapmışlardı çünkü satıcı ile anlayacağı dilden konuşmuştum; [Çözüldü] Hepsiburada Kullanılmış, Bozuk Harddisk Yolladı - Technopat Sosyal

Sen THH başvurusu yapıp paranı alabilirsin. Sana dayatılan, kendi tercihin olmayan ürünü asla kabul etme.

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. Senin o harddisk mevzunu bilmiyordum ben. İş oralara giderse başvurumu yaparım. Aslında harddisk konusunda olmazsa olmaz dediğim yok. Para iadesi yapsalardı başka marka alacaktım onda da sorun çıkarsa başka marka alacaktım. Harddisk seçiminde markalar arasındaki okuma yazma hızları'nın performans farkı önemsenecek kadar fazla mı? Ya da çıkardıkları ses konusunda farklılıkları var mı? Yani şu şundan kesin olarak şu konuda iyidir olayı var mı? Bana gönderecekleri WD; Toshiba ve Seagate'den kesin olarak gerideyse zaten hiç dokunmadan geri yollarım para iadesini alırım onda zaten sorun çıkmaz. Eğer al birini vur ötekineyse gönderdiklerinde sorun çıkmazsa onu da kullanabilirim sorun değil.

Toshiba'nın hangi model ürünü yerine WD'nin hangi model ürününü yolluyorlar net olarak model belirtirsen karşılaştırabiliriz. Ek olarak HDD'ler hareketli parça bulundurduğu için sessiz çalışması pek mümkün değil. Katı hal sürücülerine geçmeni öneririm; sessizlik taraftarı isen.

Toshiba'nın hangi model ürünü yerine WD'nin hangi model ürününü yolluyorlar net olarak model belirtirsen karşılaştırabiliriz. Ek olarak HDD'ler hareketli parça bulundurduğu için sessiz çalışması pek mümkün değil. Katı hal sürücülerine geçmeni öneririm; sessizlik taraftarı isen.
Hepsi 1 tb 7200 RPM Toshiba P300 performance WD blue , Seagate barracuda. Yani klasik olanlar.

P300'ler güzel diskler, sorunsuz gelirse memnun eder mutlaka. Barracuda da rüşdünü ispatlamış bir disk, yıllardır ben de kullanıcısıyım ve çok memnunum. Bu iki modeli gönderirlerse problem yok; yalnızca ilk başta sipariş ettiğin model ile arasındaki fiyat farkını kontrol et, eğer sonradan gönderdikleri daha ucuz ise yanında eşantiyon bir şeyler göndersinler :)

(WD10EZEX) ürün koduna sahip WD Blue ise sorunsuz kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım. Ne kadar vermiştiniz ürüne? 260-270 lira bandındaysa WD Blue veya Seagate sorunsuzca kullanabilirsiniz. Toshiba yerine onları tercih etmek daha mantıklı olur bence.
(ST1000DM010) olan Seagate diski de arkadaşıma aldık. O da sorunsuz kullanıyor.

(WD10EZEX) ürün koduna sahip WD Blue ise sorunsuz kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım. Ne kadar vermiştiniz ürüne? 260-270 lira bandındaysa WD Blue veya Seagate sorunsuzca kullanabilirsiniz. Toshiba yerine onları tercih etmek daha mantıklı olur bence.
(ST1000DM010) olan Seagate diski de arkadaşıma aldık. O da sorunsuz kullanıyor.
Arkadaşında olan Seagate takılıydı 3 sene oldu. Gürültülü çalışıyordu o yüzden toshiba sipariş etmiştim. 280 TL toshibaya verdim. Şimdi fiyatları hepsinin arttı.
P300'ler güzel diskler, sorunsuz gelirse memnun eder mutlaka. Barracuda da rüşdünü ispatlamış bir disk, yıllardır ben de kullanıcısıyım ve çok memnunum. Bu iki modeli gönderirlerse problem yok; yalnızca ilk başta sipariş ettiğin model ile arasındaki fiyat farkını kontrol et, eğer sonradan gönderdikleri daha ucuz ise yanında eşantiyon bir şeyler göndersinler :)
P300 ellerinde olmadığı için WD yolluyorlar. Hepsinin fiyatları arttı :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı