Hepsiburada "Sen Cep" Satıcısı Güvenilir midir?

Annemin telefonunu kısa süre ile elime aldım zaten çok donanım konusunda da fark gözlemleyebilecek bilgiye sahip değilim ama genel olarak benim hoşuma gitmişti. Bir mağazada fiziksel olarak da görmeden almamanızı tavsiye ederim. Bu arada büyük Migros ve Kipalarda yine ithalatçı garantili olarak bu telefonun 64 GB modeli doğru baktıysam 1800 TL civarında satılıyor. 64 GB hafiza, 2 GB bellek ve garanti farkı için 400 TL fark vermeye değer mi bu kişiden kişiye değişecek bir cevap.
KDV indirimleri oluyor telefonlar için bunları takip etseydiniz ya da aceleniz yoksa etmelisiniz. Hatta bugün en uzun gün sebebi ile Trendyolda indirimler olacağı söyleniyor, diğer firmalarda da olur mu bilmiyorum. Fakat Türkiye garantisini denk getirmek zor olacaktır diye düşünüyorum.
Sabredecek takatim kalmadı acımadan para farkını vericem 6 aydır telefonum yok öyle anlatayım.
Donanım ve para bakımından değilde güvenlik bakımından almalımıyım ?

Benim bir dönem hattım kapandı, çok uzun aralıklarla kontür alıyordum ve unutmuşum, yasal süreyi geçtiği için kapatmışlar. Açtırmak için gittiğimde bana bir fiyat söylediler yüksek geldi peki yeni hat alsam kaç para diye sordum daha uyguna gelen bir fiyat söylediler, çok şakacısınız gerçekten diyerek çıktım. 3 senede ne hat aldım ne telefon, hiç de eksikliğini duymadım. İş güç sebebi ile zorunlu hale getirilmiş olsa da, inanılanın aksine kimse ölmüyor telefonsuz.
Paranıza acımıyor ve isteğiniz de buysa Hepsiburada güvencesi ve Türkiye garantisi ile ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kendime Pocophone F1, anneme 8 Lite aldım ikisi de ithalatçı garantili, her şey olacağına varıyor en nihayetinde.

Benim bir dönem hattım kapandı, çok uzun aralıklarla kontür alıyordum ve unutmuşum, yasal süreyi geçtiği için kapatmışlar. Açtırmak için gittiğimde bana bir fiyat söylediler yüksek geldi peki yeni hat alsam kaç para diye sordum daha uyguna gelen bir fiyat söylediler, çok şakacısınız gerçekten diyerek çıktım. 3 senede ne hat aldım ne telefon, hiç de eksikliğini duymadım. İş güç sebebi ile zorunlu hale getirilmiş olsa da, inanılanın aksine kimse ölmüyor telefonsuz.
Paranıza acımıyor ve isteğiniz de buysa Hepsiburada güvencesi ve Türkiye garantisi ile ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kendime Pocophone F1, anneme 8 Lite aldım ikisi de ithalatçı garantili, her şey olacağına varıyor en nihayetinde.
Niye kızdınız ki yanlış anladınız beni teşekkürler herşey için.

Niye kızayım canım, bende telefonsuz kaldım ama aman aman bir etkisini hissetmedim. Kendinizi şartlandırmayın telefonum olmalı diye. İstiyor, heves ediyorsanız bu sizi mutlu edecekse tabi ki alın ama belki daha ucuza gelir ne bileyim belki daha iyi bir ürün tavsiyesi gelir.

Ithalatci garantili malesef sizce almalimiyim distrubutor alma şansım yok
Açıkçası distrübitör garantili almanda fayda var. Hepsiburada kendisi de uyguna satıyor. İthalatçı garantilide kullanıcı hatası vs. gibi saçma sebeplerle kabul etmeyenler çok var. Birde bir arıza durumunda ithalatçı garantili ise illa orjinal parça takmak zorunda değil. Muaidilini yani yan sanayi -çakma- parça da takabilir. Bir arıza durumunda başınızı daha çok ağrıtabilir. O yüzden aradaki 200-300 tl farka distrübitör garantili almanız emin olun o farka değer.

İthalatçı garantili mi distrübitör garantili mi ? Benim bildiğim ithalatçı garantili ürünlerde satıcı ile iletişime geçiliyor ve bunda sorun yaşayan kişiler çıkabiliyormuş. Mümkün mertebe distrübitör garantili almanızı tavsiye ederim.
Sizin için satıcı Hepsiburada oluyor. Diğer firma sizi bağlamıyor. Sizin muhattabınız Hepsibuarada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin için satıcı Hepsiburada oluyor. Diğer firma sizi bağlamıyor. Sizin muhattabınız Hepsibuarada.
Ya tamam da bu adamın muadil parça takma hakkı olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? Garantide sadece aracılar. Yine sorunu o kişi ile çözüyorsunuz. Kullanıcı hatası sıvı teması vs. sebeplerden -olmamasına rağmen- ithalatçı garantili telefonları garanti dışı bıraktıklarına kaç kere şahit oldum yakın çevremden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı